SİNEMA

En İyi Romantik Komedi Filmleri!

Sinema evreninin bir dönem en başarılı filmlerini oluşturan romantik komedi filmlerini bu içerikte sizler için bir araya getirdik.  Secretary – Sekreter (2002) IMDb: 7.0 Lee isimli bir kadın yirmi yaş..

En İyi Romantik Komedi Filmleri!

Sinema evreninin bir dönem en başarılı filmlerini oluşturan romantik komedi filmlerini bu içerikte sizler için bir araya getirdik.

 Secretary – Sekreter (2002) IMDb: 7.0

Lee isimli bir kadın yirmi yaş civarındadır. Oldukça akıllı ve çevresi tarafından tanınan birisidir. Bir süre akıl hastanesinde kalmak zorunda kalır. Devamında ise Florida’ya geri döner. Liseden beri arkadaşı olan birisi aracılığı ile bir hukuk firmasında sekreter olarak işe başlar.

Patronu Grey ise oldukça çekici ve başarılı bir avukattır. Lee patronuna çok kısa süre içerisinde oldukça saplantılı bir şekilde duygular beslemeye başlar. Kısa süre içerisinde patronu tarafından da fark edilen bu durum karşılıklı bir hal almaya başlar. Patronunun içindeki maşosizm dolu yönler de bu şekilde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Aralarındaki ilişki gittikçe daha da tuhaf bir hal almaya başlar.

Beginners – Yeni Başlangıçlar (2010) IMDb: 7.2

Ailesi ile her zaman kopuk ilişkiler yaşayan orta yaşlardaki bir adamın hikayesi konu alınıyor. Bu adam annesini kaybettikten sonra yalnız kalan babasının yanına gelmek zorunda kalır. Bu andan itibaren ise babası ile zamanında aralarında gelişmesi gereken arkadaşlık ilişkisi gelişmeye başlayacaktır.

Yönetmen koltuğunda oturan Mike Mills’in kendi hayatından kesitlerinde sunulduğu yapımda aslında etrafınızda var olan insanlara ne kadar uzak olduğunuzu anlamanıza neden olacak sahneler de bolca yer alıyor. 75 yaşından sonra babasını tanımaya başlayan bu adam aslında babasının eşcinsel olduğunu ve içindeki yalnızlığı da keşfetmeye başlıyor. Bu noktadan sonra hikaye daha karışık bir hal almaya başlıyor. Karışık kurgulanmış ve farklı bir işlenme tarzına sahip olan bu film izleyenlerin uzun süre etkisinde kaldığı yapımlar arasında kendine yer edinmeyi başarıyor.

Monsoon Wedding (2002) IMDb: 7.4

Listemizde yer alan Hint filmlerinden bir tanesi de Monsoon Wedding… Film, Yeni Delhi’e oturan Verma Ailesi, kızları Aditi’i, Amerika’a yaşayan aile dostlarının mühendis oğlu Hemant’a evlendirmek istemesini anlatır. Aslında genç kız, görücü usulüyle evlenmeye karşıdır ancak evli bir spiker ile yaşadığı aşkın geleceği olmadığının da farkındadır. Ailesinin verdiği kararı kabul eden Adit, düğün hazırlıklarına başlar. Hazırlıklar devam ederken beklemedik bir sürprizle karşılaşır…

The Big Sick (2017) IMDb: 7.6

2017 yılının en etkileyici romantik komedi filmleri arasında yer alan The Big Sick, taze bir çift olan Kumail ve Emily’nin derinleşen aşkları anlatılmaktadır. Aşkları derinleştikçe kültürel farklılıklar ortaya çıkar ve yeni çiftimiz karmaşık olayların başrolünde yer alır.

Midnight in Paris (2011) IMDb: 7.7

İş için Paris’e gelen bir aileyle, sonbaharda evlenecek nişanlı iki gencin, aşıklar şehrinde başlarına gelecek ve onların hayatlarını değiştirecek ilginç olayları anlatan romantik komedi türünde efsanevi bir film.

Silver Linings Playbook – Umut Işığım (2012) IMDb: 7.7

Bir okulda eskiden tarih öğretmenliği yapmış olan Pat aniden yaşamı alt üst olan bir adamdır. Çünkü değer verdiklerini bir gün içerisinde elinden kaybeden birisi olmuştur. Zor günler geçirmek zorunda kalan Pat yaşadıklarından kurtulabilmek için ise bir şeyler yapmak zorunda olduğunun farkındadır. Bir gün aniden bir yerde bir olay çıkarır ve bunun sonucunda ceza alması gerekir.

Ceza nedeniyle 8 ay rehabilitasyon almak zorunda kalır. Cezası bittikten sonra Pat ailesi ile birlikte yaşadığı eve döner. Kendini topladıktan sonra ise yapmak istediği tek şey karısını geri kazanmaktır. Bir yemekte eski bir aile dostu ile karşılaşa Pat, Tiffany’den eski eşine ulaşmak konusunda yardım talep eder. Karşılıklı bir anlaşma sonucunda bunu kabul eden Tiffany ile Pat sık sık görüşmeye başlar.

Tiffany aslında Pat için bir umut ışığı ve bir şeylere yeniden başlaması için oldukça iyi nedenler sunacaktır. Bir uyarlama filmi olan Umut Işığım izleyenlerde tebessüm ile birlikte oldukça romantik duyguların oluşmasına da neden olmuştur. Siz de izlenmesi gerekenler arasına mutlaka eklemelisiniz.

 Aşkın 500 Günü (2009) IMDb: 7.7

Bir tarafta aşka inanmayan bir kadın, diğer tarafta ise ona aşık olan bir adamın sıra dışı hikayesi sinemaseverler ile buluşuyor. Tom Hansen isimli bir adam bir gün hayatından tamamen çıkan eski kız arkadaşından sonra Summer isimli kadın ile nasıl tanıştığını hatırlar. Tom aslında kıza ilk tanıştığı andan itibaren aşık olduğunu ve bu kadınla hayatını birleştirmesi gerektiğini içten içe hissetmektedir. Ama ortadaki sorun oldukça ciddidir. Çünkü Summer aşka inanmaz.

Summer’ın aşka inanmayan yapısına aykırı şekilde ikili arasında farklı bir arkadaşlık ilişkisi başlar. Bu ilişki aynı zamanda birbirinden komik ve romantik olayların ardı arkası kesilmeden yaşanmasına neden olacaktır. Birlikte geçirdikleri günlerden oldukça zevk alan ve eğlenmeye başlayan bu değişik ikili arasındaki ilişkinin nasıl ilerlediği izleyici ile buluşturuluyor. İlk kez Sundace Film Festivali kapsamında gösterilen film oldukça beğeni toplayan ender filmler arasında hala yerini korumaktadır.

Barfi! Askın Dile İhtiyacı Yoktur (2012) IMDb: 8.1

Küçük yaşta hem yetim hem de öksüz kalan ve aynı zamanda sağır-dilsiz olan Barfi, hayata pozitif bakan birisidir. Oldukça haylaz bir karaktere sahip olmasında dolayıda başına sürekli olarak belalar gelmektedir. Yaşadığı şehre yeni taşınan Grosh ile tanışınca daha önce hiç tatmadığı duyguları tatmaya başlar. Romantikliğin ve komedinin doruklarına ulaşan bu yapım, oldukça eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL