DİZİ

En iyi korku dizileri!

Korku türünde dizi izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ettiğimiz en çok izlenen ve IMDb puanı yüksek korku dizilerini listeledik. İşte korku ve gerilim dolu senaryolarıyla dikkat çeken en iyi korku dizileri…

En iyi korku dizileri!

Korku türünde dizi izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ettiğimiz en çok izlenen ve IMDb puanı yüksek korku dizilerini listeledik. İşte korku ve gerilim dolu senaryolarıyla dikkat çeken en iyi korku dizileri.

Castle Rock (2018 – ) – IMDb: 7.6

Stephen King’in korku dolu romanlarından tanıdığımız Maine kasabasında geçen dizi hikayesi muhteşem bir kurguyla birlikte Castle Rock dizisinde izleyicilere sunulmuştur. Ünlü yönetmen Dustin Thomason’un Stephen Hawking’in eserlerinden uyarlanarak oluşturulmuş olup dizinin oyuncu kadrosunda Lizzy Caplan, Paul Sparks ve Barkhad Abdi yer almıştır.

Chilling Adventures of Sabrina (2018 – ) – IMDb: 7.6

Fantastik bir hikayeye sahip olan dizide yarı cadı yarı ölümlü olan Sabrina karanlık güçlere karşı kendini korumaya çalışırken bir yandan da ailevi sorunlarıyla baş etmeye çalışır. Korku dolu sahneleriyle dikkat çeken Chilling Adventures of Sabrina dizisinin oyuncu kadrosunda Kiernan Shipka, Miranda Otto ve Ross Lynch rol almıştır.

Evil (2019 – ) – IMDb: 7.6

Ünlü yönetmenler Robert King ve Michelle King’in 2019 yılına damga vuran korku dizileri “Evil” rahip olmak için eğitim alan ve zorlu bir süreçten geçen David DaCosta’nın hikayesini anlatmaktadır. Kilise tarafından atandığı görevin başına geçen David sebebini bilmediği gizemli ve dehşet verici bir takım olay yaşar. Bunun üzerine harekete geçen rahip adli psikolog Katja Herbers ile birlikte olayların bilimsel kaynağını araştırırlar.

The Vampires Diaries (2009 – 2017) – IMDb: 7.7

Vampir konulu korku dizilerinden biri olan The Vampire Diaries 8 sezon boyunca yayınlanmış olup ünlü yönetmen Julia Plec’in en uzun soluklu yapımlarındandır. Paul Wesley, Ian Somerhalder ve Candice King’in oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi büyücülerin, cadıların, vampirlerin ve hatta ölüp dirilenlerin yaşadığı korkunç bir kasabada yaşananları anlatmaktadır. Mystic Falls ismiyle anılan kasaba iyiliğin ve kötülüğün temsilcisi olan iki vampir kardeş Damon ve Stefan’ın savaşına sahne olur.

 

The Terror (2018 – ) – IMDb: 8.0

Ünlü yönetmen David Kajganich’in 2018 yılında yayınlanmaya başlayan başarılı dizisi The Terror 1847 yılında yaşanan gerçek bir hikayeyi konu edinmiştir. Northwest Passage’yi bulmak için yola çıkan Kraliyet Donanmasında zorlu koşullar ve ümidini yitiren insanlar bir takım sorunlara sebep olurlar. Ancak bu uzun yolculuk gemideki herkesi yavaş yavaş etkisi altına alır ve paranoyakça düşünceler ortaya atılmaya başlanır. Keşif yapmak için gelen Kraliyet donanması askerleri büyük bir hayatta kalma mücadelesi içerisinde korku dolu anlar yaşayacaklardır.

 

American Horror Story (2011 – ) – IMDb: 8.1

Her sezonunda farklı bir hikayeyi konu edinen dizi muhteşem senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. Dizi, senaryosunda lanetli evleri, akıl hastalarını ve paranormal olayları anlatmakta olup korku dolu sahneleriyle en iyi korku dizilerinden biri olmuştur. American Horror Story’nin oyuncu kadrosunda Emma Roberts, Sarah Paulson ve Kathy Bates yer almıştır.

Penny Dreadful (2014  – 2016) – IMDb: 8.2

Ünlü yönetmen John Logan imzalı efsanevi korku dizisi Penny Dreadfull dizisi hikayesi Viktoryan döneminde geçmekte olup Dr. Frankenstein, Dracula ve Dorian Gray gibi korku türünün en bilindik karakterlerine yer vermiştir. Oyuncu kadrosunda Eva Green, Josh Hartnett ve Timothy Dalton ‘un yer aldığı Penny Dreadfull polisiye ve korku türünü bir araya getiren mutlaka izlenmesi gereken dizilerdendir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL