SİNEMA

En İyi Hapishane Film önerileri!

Listemizde yer alan filmler IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi hapishane filmleridir. The Last Castle (2001) IMDb: 7.0 Savaş taktikleri konusunda nam salmış General Irvin, ansızın..

En İyi Hapishane Film önerileri!

Listemizde yer alan filmler IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi hapishane filmleridir.

The Last Castle (2001) IMDb: 7.0

Savaş taktikleri konusunda nam salmış General Irvin, ansızın başına gelen bir haksızlık olayıyla yüksek güvenlikli bir hapishaneye gönderilecektir. Gördüğü manzara karşısında şaşıp kalan Irvin, mahkumların maruz kaldığı acımasız metotları görmezden gelmeyecektir. Albay Winter’ın müdürlük yaptığı hapishanedeki zor şartlar, başarılı asker Irvin tarafından kurtarılmaya çalışılacaktır. “The Last Castle” adıyla vizyona giren filmin yönetmenliğini Rod Lurie gerçekleştirmektedir. Filmin oyuncu kadrosunda Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo, Delroy Lindo ve Steve Burton rol almaktadır.

Bronson (2008) IMDb: 7.1

Yönetmenliğini Nicolas Winding Refn’in gerçekleştirdiği “Bronson” filmi, 2008 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. İngiliz biyografik suç filmi olarak çekilen yapımın başrollerinde Tom Hardy, Juliet Oldfield, Matt King, Kelly Adams ve Amanda Burton rol almaktadır. Film, 1980’li yılların meşhur mahkumlarından Michael Peterson’ın gerçek hayat hikayesini konu almaktadır. Her daim ismini duyurmak isteyen bu suçlu büyük bir postane soygunuyla işe koyulacaktır. Yakalanmasının ardından cezaevine gönderilen Michael, 7 yıl hapse mahkum edilecektir. İçeride de rahat durmayan azılı suçlunun cezası 34 yıla çıkacaktır. Peterson’un hapishanede geçen sıra dışı hayatını anlatan film, 2008 yılında vizyona giren en iyi suç filmleri arasında yer almaktadır.

Felon (2008) IMDb: 7.4

Son derece mutlu ve huzurlu bir aile yaşamı sürmekte olan aile, evlerine giren bir hırsız yüzünden hayatları tepe takla olacaktır. Aile babası Wade Porter hırısız bir sopa darbesiyle öldürmektedir. Geri kalan vaktini hapishanede geçirecek olan Wade, cezaevinin korkunç çığlıklarını izleyicilere anlatmaktadır. Senaristliğini ve yönetmenliğini Ric Roman Waugh tarafından gerçekleştirilen “Felon”, 2008 yılında vizyona girmiş bir ABD hapishane filmidir. Mahkum filminin başrollerinde Val Kilmer, Stephen Dorff, Marisol Nichols, Harold Perrineau Jr. Ve Sam Shepard rol almaktadır.

Yenilmez 3 (2010) IMDb: 7.4

Isaac Florentine yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Yenilmez 3” filmi, 2010 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Film 2006 yılında vizyona giren “Yenilmez 2” filminin devamı niteliğindedir. Filmin başrollerinde Scott Adkins, Mykel Shannon Jenkins, Marko Zaror, Marko Zaror, Mark Ivanir ve Hristo Shopov rol almaktadır. Filmin ikinci serisinde bacağını sakatlayan Rus mahkum Boyka, artık daha zor bir mücadelenin içine girmektedir. Artık vaktini tuvalet temizlemekle geçiren Boyka, dövüş turnuvalarına katılmayacaktır. Ansızın gelen bir haber düzenlenen turnuvanın ödül olarak özgürlüğü verdiğini söyleyecektir. Boyka bu karanlık çukurdan kurtulmak için tüm mücadeleyi vermek zorunda kalacaktır.

Adalet Peşinde (2009) IMDb: 7.4

2009 yılının en iyi hapishane filmleri arasında yer aşan “Law Abiding Citizen”, F. Gary Gray yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; soygun sırasında eşini ve çocuğu kaybeden Shelton’un adalet arayışını anlatmaktadır. Gözünü intikam duygusu besleyen acılı baba, gözleri kör olan adaleti kendisi sağlamaya karar verecektir. Adaletin Peşinde filminin başrollerinde Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb, Colm Meaney ve Bruce McGill rol almaktadır.

Celda 211 (2009) IMDb: 7.6

Gardiyan olmak için işe hazırlanan Juan, diğer çalışanlar tarafından hapishanede gezdirilmektedir. Ansızın tavandan düşen bir parça ile bayılan Juan, diğer gardiyanlar tarafından 211 numaralı hücreye taşınacaktır. Juan’ı ayıltmaya çalışan gardiyanlar, hapishanede çıkan bir ayaklanma ile görevlerinin başına dönecektir. Juan artık bir mahkum olarak hayatına devam etmek zorunda kalacaktır. “Celda 211” filminin yönetmenliği Daniel Monzon tarafından gerçekleştirilirken filmin başrollerinde Luis Tosar, Alberto Ammann, Antonio Resines, Marta Etura ve Carlos Bardem rol almaktadır.

A Prophet (2009) IMDb: 7.9

“Yeraltı Peygamberi” olarak da bilinen A Prophet filmi, Jacques Audiard yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, Fransa’da hapishaneye gönderilen Arap bir gencin inanılmaz hayat hikayesini konu etmektedir. Cezaevine düşen genç, hapishanenin mafyası olacağından habersizdir. Filmin oyuncu kadrosunda “Tahar Rahim, Reda Kateb, Niels Arestrup, Leila Bekhti” rol almaktadır.

Yeşil Yol (1999) IMDb: 8.6

Üç Oscar adaylığı ile adını duyurmuş başarılı yönetmen Frank Darabont’un yazdığı ve yönettiği “The Green Mile” filmi, Stephen King’in “Yeşil Yol” adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. Başrollerinde Michael Clarke Duncan, Tom Hanks, Sam Rockwell, David Morse ve Doug Hutchison’un yer aldığı film, “En İyi Film Ödülü”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”, “ En İyi Senaryo Ödülü” ve “ En İyi Özgün Müzik Ödülü” almıştır. Film, bir hastane görevlisi ile mahkum arasında geçen dramatik öyküyü konu etmektedir.

Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 9.3

“The Shawshank Redemption” ismiyle vizyona giren Esaretin Bedeli, Frank Darabont yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En İyi Akademi Ödülü’ne layık görülen filmin başrollerinde Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler ve Mark Rolston rol almaktadır. Film, genç bir bankacı olan Andy Dufresne’ın, karısını ve çocuğunu öldürmesiyle ömür boyu hapse mahkum edilmesini konu almaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL