DİZİ

En iyi gençlik dizileri!

Özellikle son yıllarda farklı dizilere erişim sağlayabileceğimiz dijital platformlar oldukça çoğaldı. The Carrie Diaries 2013 yılında yayınlanan bu dizinin sezon sayısı 2. Sex and The City hayranlarının oldukça ilgisini çekecek..

En iyi gençlik dizileri!

Özellikle son yıllarda farklı dizilere erişim sağlayabileceğimiz dijital platformlar oldukça çoğaldı.

The Carrie Diaries

2013 yılında yayınlanan bu dizinin sezon sayısı 2. Sex and The City hayranlarının oldukça ilgisini çekecek bu dizi Sex And The City’nin baş karakteri Carrie Bradshaw’ın lise yıllarını anlatıyor. Carrie’nin aşkı tanımaya başladığı bu yıllar sizi oldukça eğlendirecek.

Atypical

Atypical ise Netflix’in en iyi gençlik dizileri arasında yer alıyor. Bu dizinin IMDB puanı 8.3. Daha ilk andan içinizi ısıtacak bu gençlik dizisinin konusu ise şöyle; otizmli Sam isimli bir çocuk, kendi tabularını yıkarak daha fazla dışa dönük olmaya karar veriyor. Bu da karakterimizin birçok maceraya atılması anlamına geliyor. Bu macerayı izlerken bize düşen ne mi dersiniz? Bol bol kahkaha ve biraz da gözyaşı. Ancak Atypical kesinlikle izlediğinize pişman olmayacağınız dizilerden biri.

Bunheads

2012 yılında bir sezon olarak yayınlanan bu gençlik dizinde ise Sutton Foster başrolde. Dizi, bol bol müzik ve dans ile sizi bambaşka bir evrene davet ediyor. Dizide Vegas’taki dans kariyerini umutsuzlukla bırakan Michelle’in evlenerek küçük bir kasabaya taşınması ve orada hayatta kalmaya çalışması anlatılıyor. Dizi 18 bölümden oluşuyor.

Veronica Mars

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve şimdiye dek 3 sezonu yayınlanan bu dizi, diğer gençlik dizilerine oranla biraz daha gerilim içeriyor. Neptün isimli bir kasabada geçen bu dizide Veronica isimli baş karakterimiz, yakın bir arkadaşını kaybeden bir lise öğrencisi. Veronica, arkadaşının ölümünü aydınlatmak içinse tıpkı bir dedektif gibi iz sürüyor. Ancak bu süreçte kasabalıların kirli sırlarını öğreniyor.

The O.C.

Gençlik dizileri denilince akla ilk gelen dizilerden biri şüphesiz The O.C. Bir dönemin fırtınalar estiren dizisi kesinlikle unutulmayacak türden bir dizi. Lafı daha fazla uzatmayalım. Hala The O.C izlemeyenler için dizinin konusu; Orange Country’de zenginlik içerisinde yaşayan gençleri ve onların ailelerini konu alıyor. Dizinin Türkiye uyarlaması Medcezir’di.

Friday Night Lights

2006 yılında yayın hayatına başlayan bu dizinin yayınlanan sezon sayısı 5. Dizi 2011 yılında ekranlara veda etti. Ancak oldukça başarılı bir yapım olduğunu söylemek gerek. Dizi; Dillon Lisesi futbol takımı Dillon Panthers oyuncularının ve kasaba sakinlerinin hayatına odaklanıyor. Dizide Kyle Chandler ve Connie Britton gibi isimler rol alıyor.

One Tree Hill

Gençlik dizileri arasındaki bir başka efsane de şüphesiz One Tree Hill. 9 sezon süren bu başarılı dizide; bir grup gencin hem aile, hem arkadaşlık hem de aşk ilişkileri üzerinde duruluyor. Ancak karakterler arasında bazı sırlar var, bu sırlar ise büyük entrikaları tetikliyor.

Degrassi: The Next Generation

IMDB puanı 7.5 olan bu dizinin sezon sayısı 4. Dizi Toronto’daki kurgusal bir lise olan Degrassi Community School’daki öğrencilerin hayatlarına odaklanıyor. Ancak bunu diğer gençlik dizilerinden farklı olarak yapıyor. Dizide ağırlıklı olarak öğrencilerin akıl hastalığı, homofobi, ırkçılık, uyuşturucu kullanımı, feminizm, cinsellik, din, taciz ve aile problemleri ile ilgili konular ele alınıyor.

13 Reasons Why

Netflix’in en başarılı yapımları arasında gösterilen 13 Reasons Why, gençlerin yaşamına odaklanıyor ancak bu dizi, gençlerin eğlenceli hayatından çok, yaşadıkları zorluklardan bahsediliyor. 13 Reasons Why’da lisede zorbalığa uğrayan ve bu nedenle intihar eden Hannah Baker isimli bir kızın, intiharının ardından yaşananlar anlatılıyor. 13 farklı kasetle intiharına kimlerin sebep olduğunu anlatan Hannah’ın hikayesi sizi derinden sarsabilir. Bunun yanı sıra özellikle melankolik kişilerin bu diziyi izlememesi öneriliyor. Dizinin senaristleri arasında ünlü şarkıcı Selena Gomez de bulunuyor. Dizinin şu ana dek yayınlanan sezon sayısı ise 3.

The Vampire Diaries

8 sezon boyunca devam eden bu dizi, Vampir Günlükleri L. J. Smith.’in aynı isimli kitap serisinden uyarlandı. Dizide, ailesini dört ay önce araba kazasında kaybeden on yedi yaşındaki bir Elana’nın yaşamı konu alıyor. Vampir Stefan’ın kasabaya gelmesiyle Elana’nın hayatı da renkleniyor. Ancak olaylar bununla sınırlı kalmıyor.

The Secret Life of the American Teenager

Gençlik dizileri arasında iddialı konusu ile öne çıkan bu dizi tam 5 sezon 121 bölümden oluşuyor. Dizi bir gencin yaşamını farklı bir bakış açısı üzerinden ele alıyor. Dizinin konusunu özetleyecek olursak; lisenin sönük tiplerinden olan bir kız, okulun havalı çocuğundan hamile kalıyor. Ancak gerek ahlak kuralları gerekse toplum baskısı nedeniyle bu hamilelikle ilgili ne yapacağı hakkında bir fikri yok. Tabii ki durum böyle olunca olayların sarpa sarması kaçınılmaz bir hal alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL