DİZİ

En iyi gençlik dizileri

Entrikalardan, aşklardan, bilim kurgu ve esrarengiz olaylara kadar uzanan bu çeşitli gençlik dizilerini izlemelisiniz! Gossip Girl – IMDb: 7.4 2007’de yayınlanmaya başlayan ve zamanının en ünlü gençlik dizisi olmuş Gossip Girl,..

En iyi gençlik dizileri

Entrikalardan, aşklardan, bilim kurgu ve esrarengiz olaylara kadar uzanan bu çeşitli gençlik dizilerini izlemelisiniz!

Gossip Girl – IMDb: 7.4 2007’de yayınlanmaya başlayan ve zamanının en ünlü gençlik dizisi olmuş Gossip Girl, baş karakterler Blair ve Serena’nın okuduğu lisedeki entrikaları, maceraları ve aşkları konu alıyor. Dönemin modasında bile etki göstermiş olan bu dizinin bir benzeri de Türkiye’de Küçük Sırlar adıyla çekildi. Gizem, dram ve romantizm dolu bu diziyi severek izleyebilirsiniz.

Pretty Little Liars – IMDb: 7.4 Sara Shepard’ın çok satan romanlarından uyarlanan dizi, lisede popüler olan bir genç kız grubunun en baskın karakteri Alison Dilaurentis’in ölümünü konu alıyor. Alison öldükten sonra polis ve dedektifler katili ararlarken, bizim kız grubuna da kendisini A. olarak tanıtan ve Alison’un dilinden konuşan numaradan gizemli mesajlar geliyor. Bu dizinin Türkiye’de Tatlı Küçük Yalancılar adıyla benzeri çekildi.

The OC – IMDb: 7.5 The Orange Country (The O.C.) gelmiş geçmiş en ünlü gençlik dizilerindendir. Türkiye’de Medcezir ismiyle benzeri çekilmiştir. Dizi Kaliforniya’nın zengin mahallelerinden olan Orange Country’de geçiyor. Tehlikeli bir mahallede oturan ve abisi yüzünden bir suça karışan Ryan, davasına bakan avukat tarafından evlatlık ediniliyor ce Orange Country’e yerleşmiştir. Buradaki yaşama ve insanlarına alışma sürecini konu alan dizi oldukça ilginç karakter ve hikayeler barındırıyor.

The 100 – IMDb: 7.7 Kıyamet sonrasını anlatan bir bilim kurgu gençlik dizisi olan The 100, şiddetli bir radyasyondan sonra uzayda yaşamaya başlayan insanlardan seçilen 100 gencin Dünya’yı tekrar teftişe gelmesini konu ediniyor. Bu grupta bir kısım emirlere itaat etmekte kararlıyken bir kısım da isyankar tavırlar sergilemeye başlıyor.

The End Of The F***ing World – IMDb: 8.1 Kara mizah severlerin kesinlikle bayılacağı bu dizi, aileleriyle sorunlar yaşayan James ve Alyssa’nın tesadüfen bir araya gelmeleri ve bir yolculuğa çıkmalarını konu alıyor. Seyirci ve karakterler arasındaki bağı, karakterin iç dünyasını da göstererek kuran dizi bu konuda çok başarılı.

Skins – IMDb: 8.2 Dram ağırlıklı bu gençlik dizisi, her sezonunda başka bir jenerasyonun lisede son 2 senelerini nasıl geçirdiklerini, aileleriyle ilişkilerini ve aşk yaşantılarını uç bir senaryo ile anlatıyor. Çok acıklı olayları bile mizahla harmanlayarak gösteren Skins, BAFTA Ödülleri’nde En İyi Seyirci Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Sex Education – IMDb: 8.3 Annesinin seks terapsiti olması sayesinde bu konuda bilgili olan Otis, liseden arkadaşı oaln Maeve ile bir işe kalkışırlar. Maeve lisedeki seks sorunları yaşayanları Otis’e getirir ve Otis de onlara tavsiyelerde bulunur.

Friends – IMDb: 8.9 Gelmiş geçmiş en iyi sitcom dizisi olan Friends, New York’ta yaşayan 6 gencin 20’li yaşlarından 30’larına kadarki zamanda yaşadıklarını anlatan, gülmekten karnımıza ağrılar sokan muhteşem yapıt! Dünyanın en çok izlenen 4. dizisidir ve birçok ödül almıştır. Monica, Ross, Chandler, Joey, Rachel ve Phoebe, komik ve duygusal arkadaşlık serüvenleriyle sizlere de izlerken arakadaş olacaklar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL