SİNEMA

En iyi dövüş filmleri!

En iyi dövüş filmleri listesinde bir araya getirdiğimiz birbirinden etkileyici filmler, sahneleriyle büyük heyecan yaşatırken aynı zamanda kavga sahneleri ile insanları gaza getiren yapımlardır. Tüm zamanların en güzel dövüş filmleri..

En iyi dövüş filmleri!

En iyi dövüş filmleri listesinde bir araya getirdiğimiz birbirinden etkileyici filmler, sahneleriyle büyük heyecan yaşatırken aynı zamanda kavga sahneleri ile insanları gaza getiren yapımlardır. Tüm zamanların en güzel dövüş filmleri listesine aldığımız eserlerin neden tercih edildiğini IMDB puanlarına bakarak da görebilirsiniz. Çünkü en iyi dövüş filmlerini oluştururken listeyi IMDB puan sıralamasına göre hazırladık.

Ninja’nın İntikamı (2009) 6.4

2009 yılında vizyona giren ve dövüş filmleri arasında oldukça etkileyici bir yapım olan Ninja’nın İntikamı, aynı zamanda en güzel intikam filmi örneklerinden de bir tanesidir. James McTeigue tarafından yönetilen Ninja’nın İntikamı hem dövüş sahneleri hem de güçlü oyuncu kadrosuyla oldukça başarılı bir yapım. Filmde, durdurlamayan bir suikastçı olan Raizo’nun hikayesini konu edinmektedir.

Asla Pes Etme (2011) IMDb: 6.6

Son yılların en çok sevilen dövüş filmlerinden bir tanesi olan Asla Pes Etme, ilk olarak 2008 yılında beyaz perde de yer aldı. Filmde, usta dövüşçü Jean Roqua ile çaylak öğrencisi Jake’in hayatındaki dönüşümleri aktarılmaktadır. Okulun güzel kızı Baja ile tanışan Jake, partiye davet edilir ve orada Ryan isimli biriyle şansızlık eseri kavgaya tutuşur. Dövüşü kaybeden Jake, herkes tarafından küçük görülür. En yakın arkadaşı Max, ona karışık savunma sanatlarından bahseder ve Jake artık intikam peşindedir.

Kır Zincirlerini (2005) IMDb: 7.0

Dövüş filmlerinin en başarılı oyuncuları arasında yer alan Jet Lee’nin listede yer alan ilk filmi… Kır Zincirlerini! 30 yaşına gelene kadar Bart adlı adamın ofisinin altındaki küçük bir depoda yaşayan Danny, adeta bir ölüm makinesidir. Hayatı boyunca kapalı bir depoda yaşamıştır. İhtiyaç duyulduğu zaman yaşadığı yerden çıkartılır ve Bart ne isterse o görevi yerine getirir. Bart ise hayatının tefeceilikle geçindiren, borcunu ödemeyenlere de Danny’i gönderen birisidir. Bir gün Bart tuzağa düşer öldüğü zannedilir. Artık Danny özgürdür… Peki, gerçekten de öyle midir?

Son Sanş (2015) IMDb: 7.4

Son yılların en başarılı dövüş filmleri arasında gösterilen harika bir film… Son Şans (Southpaw), kariyerinin zirvesine çıkmak için çabalayan başarılı bir boksör olan Billy Hope’nin hayatını aktarmaktadır. Ailesiyle mutlu bir hayat süren Hope’nin karısı bir gün trajik bir şekilde hayatını kaybeder. Billy ise kendisini alkole uyuşturucu ile iyileştirmeye çalışır. Dibi gören Billy’e bir darbede mahkemeden gelir. Kızının velayetini ve evini kaybetme ihtimali ortaya çıkar. Artık, kızını kaybetmemek için mücadele etmeye başlar ve kendisini eğitmesi için Tick adında eski bir boksörden yardım ister. Bu Bİlly’nin son şansıdır… Gerçekten etkileyici bir dövüş filmi izlemek isterseniz Son Şanş’ı mutlaka listenize dahil etmelisiniz.

Yenilmez 3 (2010) IMDb: 7.5

İlk olarak 2002 yılında vizyona giren Yenilmez serisinin, 2010 yılında beyazperdeye gelen Yenilmez 3 filmi, cezaevinde yeni bir dövüş turnuvasının başlamasını konu edinir. Filmde, Rus mahkum Boyka, Yenilmez 2′nin sonunda dizinden sakatlandığı için hayatına sakat bir bacakla devam etmektedir. Dövüşemeyen Boyka, tuvalet temizleyip yerleri silmektedir. Dünyanın her yerinden mahkumların geldiği turnuvada hayatta kalmak ve özgürlüğünü kazanmak için Boyko’nun tekrardan dövüşmesi gerekmektedir.

Baskın (2011) IMDb: 7.6

Bir filmde tamamıyla dövüş sahneleri olsun, her anı tekme tokat yumruk olsun istiyorsanız tam da size göre bir film. 2011 yılında vizyona giren ve dövüş filmi tutkunlarının beğenisini kazanan Baskın, aynı zaman en iyi aksiyon filmleri arasında da gösterilmektedir. Filmde, özel yapıdaki operasyon ekibinin şehrin dışında polisin bile girmeye cesaret edemediği bir binaya girip temizleme emrini almasını konu edinir. Her katı, katillerle dolu bu binaya girmek Cellat ile dans etmek gibi olacaktır.

Creed: Efsanenin Doğuşu (2015) 7.6

Rocky filmlerinin unutulmaz dövüşçüsü Apollo Creed’in hikayesinin anlatan filmde Michael B. Jordan (Adonis) rol almaktadır. Adonis, bir yetimhane yaşayan ve her daim kavga eden bir çocuktur. Bir gün babasını tanıdığı söyleyen bir kadın gelir ve onu yetimhaneden çıkarmak ister. Bu kişi Apollo Creed’in eşidir. Üvey annesi sayesinde güzel bir hayata sahip olan Adonis, yine de bu durumdan memnun olmaz. Tek istediği babası gibi büyük bir boksör olmaktadır. Bu amaç uğrunda yardım alacağı kişi ise tabi ki babasının en büyük rakibi ve en iyi arkadaşı olan Rocky Balboa’dır.

Dövüşçü (2010) 7.8

Vizyona girdiği sene içerisinde En İyi Film dalında “Oscar Adayı” olan Dövüşçü filmi, gerçek bir hayat hikayesini konu alan etkili bir yapım. Dram yükü oldukça ağır olan filmde Mark Wahlber ve Christian Bale rol almaktadır. Filmin konusu ise iki kardeşin her şeye rağmen tekrar bir araya gelip parçalanan aile düzenlenlerini düzeltmek için verdikleri çabayı anlatmaktadır. Her anı heyecan dolu bu güzel dövüş filmini, mutlaka izleme listenize almalısınız.

Kahraman (2002) IMDb: 7.9

Dövüş filmlerinin en güzel örneklerinin yer aldığı Çin sinemasından harika bir yapım… Her yani Kahraman filmi konu olarak, Çin’in Savaşan Krallıklar döneminde ülke 7 krallığa bölünüşünü izleyiciye aktarmaktadır. O dönemde yer alan tüm kiralık katiller hiçbir zaman Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü kadar korku salmayı başaramıştır. Bu on adım içinde dünyayı sarsacak bir aşk, onur ve görev hikayesi emin olun ki sizleri çok etkileyecektir. Filmin başrolünde Jet Li’nin olmasını da özellikle belirtmek isteriz.

Büyük Dövüş (2011) IMdb: 8.1

Son yılların en başarılı oyuncularından bir tanesi olan ve birçok filmde izleyicileri karşında yer alan Tom Hardy, 2011 yılında vizyona giren Büyük Dövüş filmi adeta zirveye ilk adımını attı. Olağanüstü oyuncuların sergilendiği film IMDB’de şimdiye dek 8.0 puanını altına düşmedi. Filmin oyuncu kadrosunda Joel Edgerton, Jennifer Morrison ve Frank Grillo gibi ünlü isimler yer alıyor. Dövüş filmleri izlemeyi seviyor ve bir de üstelik Tom Hardy hayranıysanız, tam da size göre bir yapım…

Milyon Dolarlık Bebek (2004) IMDb: 8.1

Tüm zamanların en iyi dövüş filmleri arasında yer alan ve En İyi Film dalında Oscar Ödülü’nün sahibi olan Milyon Dolarlık Bebek, Clint Eastwood gibi başarılı bir yönetmenin eseridir. diğer dövüş filmlerinin aksine merkezinde bir kadın bulunan filmin yardımcı oyuncuları Hillary Swank ve Morgan Freeman’dır. Dövüş filmi izleyip, heyecanı doruklarda yaşamak ve biraz olsun dramı hissetmek isteyenleri mutlaka izlemesi gereken bir film…

Dangal (2016) IMDb: 8.5

Son yılların en iyi filmleri arasında yer alan ve aynı zaman en yeni dövüş filmlerinden bir tanesi olan Dangal, Aamir Khan tarafından 2016 yılında vizyona girdi. Gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı filmde 22 yaşındaki Geeta Phogat’ın babası ile beraber yaşadığı başarı hikayesi anlatılmaktadır. 2010 yılındaki Olimpiyat Oyunları’nda Hindistan’ın güreş dalında ilk altın madalyasının anlatıldığı filmde hem heyecanlanacak hem hüzünlenecek hem de çok pis gaza geleceksiniz.

Dövüş Kulübü (1999) IMDb: 8.8

Gelmiş geçmiş en güzel filmler arasında yer alan ve sinemada kült film olarak anılan Fight Club, gerilim ve gizem türünün yanı sıra aynı zamanda en iyi dövüş filmlerinden de bir tanesidir. İsmi zaten Dövüş Kulübü…

Filmde yer alan altın kuralar;

Dövüş Kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş Kulübü’nün ikinci kuralı, Dövüş Kulübü hakkında KONUŞMAMAKTIR! Dövüş kulübünün üçüncü kuralı biri “pes” diye bağırır, sakatlanır ya da bayılırsa dövüş sona erer. Dördüncü kural, bir dövüşte yalnızca iki kişi dövüşür.

Henüz daha Dövüş Kulübü filmini izlemediyseniz mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL