SİNEMA

En iyi Aşk filmleri!

1- Casablanca (1942)- IMDb Puanı: 8,5 Müstehzi bir Amerikalı gurbetçi, eski sevgilisine ve firari kocasına, Fas Fransız Protektorası’ndan kaçmasına yardım edip etmemesi gerektiğine karar vermek için mücadele eder. Herkesin hayatına..

En iyi Aşk filmleri!

1- Casablanca (1942)- IMDb Puanı: 8,5

Müstehzi bir Amerikalı gurbetçi, eski sevgilisine ve firari kocasına, Fas Fransız Protektorası’ndan kaçmasına yardım edip etmemesi gerektiğine karar vermek için mücadele eder. Herkesin hayatına bir şekilde dokunan ve karşısına mutlaka bir şekilde çıkan filmlerden biri. Bir klasik.

2- Before Sunrise (1995) – IMDb Puanı: 8,1

Herkesi cezbedecek bir başlangıcı var hikayenin: güzel bir yabancıyla bir tren yolculuğu esnasında tanışmak. Keyifli bir sohbete dalmak. Sohbetin en iyisi yabancı biriyle yapılır. İçinde barındırdığı bilinmezlik ve özlem duyduğunuz ihtimaller her zaman çekicidir. Nasıl ilerleyeceğini bilemezsiniz ama umut insanı güzelleştiren bir duygudur. Cesaretle tamamlandığında: yani bir gecesi kalan adamın, kadına kendisiyle o geceyi dolaşarak geçirmesini teklif etmesi ve sonrasında kadının bu cesareti göstermesi bana göre umut yüzünden. Yaşanabilecek güzel şeylerin özlemi sizi trenden indiren şey bu filmde.

3- In the Mood for Love (2000) – IMDb Puanı: 8,1

Komşu olan bir kadın ve bir erkek, eşlerinin evlilik dışı faaliyetlerinden şüphelendikten sonra güçlü bir bağ kurar. Bununla birlikte, benzer yanlışlar yapmamak için muhabbetlerini platonik tutmayı kabul ederler.


4- The Princess Bride (1987) – IMDb Puanı: 8,1

Hasta yatağındaki genç bir çocuğa büyükbabası, gerçek aşkıyla yeniden bir araya gelme arayışında sayısız engel, düşman ve müttefikle karşılaşan bir korsanının hikayesini okumaya başlar. 20 yılı deviren eskimeyen eskilerden.


5- Before Sunset (2004) – IMDb Puanı: 8

Dokuz yıl… Dile kolay buluşup buluşmadıklarını öğrenmek, neler olduğunu görmek için beklenen 9 yıl. Ve önceki filmin sonunda gördüğümüz yaşanmışlıklarla bezeli sokakları geziyor kamera. İçini dolduramıyoruz. Ama dolacağını anlıyoruz. Bu kez fonda Paris eşlik ediyor çiftimize Before Sunset‘te.

6- The Perks of Being a Wallflower (2012) – IMDb Puanı: 8

İçine dönük bir birinci sınıf öğrencisi, kendinden sınıfça büyük iki arkadaşının kanatları altına girer. Başrollerde Logan Lerman, Emma Watson ve Ezra Miller yer alıyor.


7- Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring (2003) – IMDb Puanı: 8

Bir çocuk, yılların mevsimler gibi geçtiği izole edilmiş yüzen bir tapınakta Budist bir keşiş tarafından yetiştirilir. Ki-duk Kim şaheserlerinden.

8- La La Land (2016) – IMDb Puanı: 8

Los Angeles’taki kariyerlerinde savrulurken, bir piyanist ve bir oyuncu gelecek için beklentilerini uzlaştırmaya çalışırken aşık olurlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL