SİNEMA

En İyi Anne Hathaway Filmleri!

Bu listede tüm zamanların en iyi Anne Hathaway filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Anne Hathaway filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz. 7. Stajyer (2015) – IMDb:..

En İyi Anne Hathaway Filmleri!

Bu listede tüm zamanların en iyi Anne Hathaway filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Anne Hathaway filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

7. Stajyer (2015) – IMDb: 7.1

Nancy Meyers yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “The Intern”, komedi ve dram temalarının işlendiği en iyi Anne Hathaway filmleri arasında yer almaktadır. Jules Ostin karakteriyle başrolde gördüğümüz genç oyuncu Anne, başarılı bir şirket sahibi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışanların istekleri üzerine stajyer sistemini denmeye karar veren Jules, ilk olarak 70 yaşındaki Whittaker ile başlayacaktır.

6. Aşkın Kitabı (2007) – IMDb: 7.1

Becoming Jane, İngiliz yazar Jane Austen ve Thomas Langlois Lefroy’un uzun süren aşkını konu almaktadır. Yönetmenliğini Julian Jarrold’un üstlendiği filmin başrollerinde James McAvoy, Anne Hathaway, Julie Walters, Maggie Smith ve James Cromwell yer almaktadır. Kendini zengin bir adamla evlenmeye adamış genç yazar Austen, keşfedilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

5. Nicholas Nickleby (2002) – IMDb: 7.1

Charles Dickens’in 1838 ile 1839 yılları arasında kaleme aldığı “Nicholas Nickleby”, 2002 yılında Douglas McGrath yönetmenliğinden beyazperdeye aktarılmıştır. Nicholas Nickleby’nin maceralarını konu alan filmin başrollerinde Charlie Hunnam, Jamie Bell, Anne Hathaway, Jim Broadbent ve Christopher Plummer rol almaktadır.

4. Les Miserables (2012) – IMDb: 7.6

Victor Hugo’nun 1862 yılında kaleme aldığı “Sefiller” romanından beyazperdeye uyarlanan film, 2012 yılında vizyona giren müzikal dram filmleri arasında yer aşmaktadır. Tom Hooper’ın yönetmenliğini yaptığı “Les Miserables” filmi, 19. Yüzyıllarda Fransa’da geçen hayatları konu etmektedir. Fransız Devrimi sırasında gerçekleşen olaylar, ihtilalin sonuçlarını gözler önüne sermektedir.

3. Brokeback Dağı (2005) – IMDb: 7.7

Pulitzer ödüllü E. Annie Proulx’un hayat hikayesinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ang Lee yer almaktadır. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar ödülü kazanan film, zorlu hayat şartları altında mücadele etmekte olan çiftçi ve kovboyun Brokeback Dağı’nda karşılaşmasını konu etmektedir.

2. Kara Şövalye Yükseliyor (2012) – IMDb: 8.4

Jonathan Nolan tarafından yazılan ve abisi Christopher Nolan tarafından yönetilen “The Dark Knight Rises”, süper kahraman filmi olarak beyazperdeye aktarılmıştır. Filmde Batman karakteri ilk kez kendisinden çok daha güçlü bir rakibe karşı mücadele vermektedir. Kötü kalpli Bane’nin yeni planlarını ne Batman ne de Bruce durdurabilmektedir. Kedi Kadın Selina’yı yanına alan Bane, halkı ciddi bir tehdit altında tutmaktadır.

1. Yıldızlararası (2014) – IMDb: 8.6

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Interstellar” filmi, 2014 yılında vizyona girmiş bir epik bilim kurgu filmidir. En İyi Görsel Efekt Oscar ödülü kazanan filmin başrollerinde Matthew McConaughet “Cooper”, Anne Hathaway “Brad”, Jessica Chastain “Murphy”, Michael Caine “Profesör” ve Mackenzie Foy “Murphy” karakterini canlandırmaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL