SİNEMA

En İyi 10 Çocuk Filmi!

Film dünyasında çocuklara yönelik yapımlar hemen her dönemde öne çıkmaktadır. Özellikle birbirinden eğlenceli animasyonlar ağırlıktadır. Bu tür filmler her ne kadar çocuklar için filmler şeklinde adlandırılsa da birçoğu yetişkinler tarafından..

En İyi 10 Çocuk Filmi!

Film dünyasında çocuklara yönelik yapımlar hemen her dönemde öne çıkmaktadır. Özellikle birbirinden eğlenceli animasyonlar ağırlıktadır. Bu tür filmler her ne kadar çocuklar için filmler şeklinde adlandırılsa da birçoğu yetişkinler tarafından da takip edilmektedir.

Sizler için IMDB puanlarına göre en iyi 10 çocuk filmini sizler için listeledik.

10. The Wizard of Oz – Oz Büyücüsü – 1939 – IMDb: 8.1

Dorothy, halası ve amcasıyla çiftliklerinde mutlu bir hayat sürmektedir. Bir gün komşularının sevimli köpeği Toto’yu ondan almak istemeleri yüzünden evinden kaçan Dorothy geri dönmek istese de artık kaybolmuştur. Bir hortuma yakalanan Dorothy, kendini Oz isminde renkli ve büyülü bir dünyada bulur ve macera dolu olaylar başlar.

9. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar – 2001 – IMDb: 8.1

Kendilerine has bir diyarda yaşayan canavarlar enerji toplamak için insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalırlar. Aslında kötü niyetli olmayan yaratıklar insanların çığlık atmasına neden olurlar ve bu çığlıklar kendi dünyalarında enerji kaynağı olur. Bu sırada canavarlardan Sully, kazara küçük bir kızı kendi dünyalarına getirince işler iyice karışır.

8. How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – 2010 – IMDb: 8.2

Animasyon türünde olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde, ejderhalar Berk Adası’na yerleşmiştir. Talihsiz adada yaşayan yerlileri için bu ejderhaları kovmak gurur meselesi haline gelmiştir. Köyün şefinin garip oğlu Hiccup tarafından bir silah yapılır ve bu ejderhalara karşı kullanılmak istenir. Sonrasında ise komik ve macera dolu olaylar birbirini takip eder.

7. Inside Out – Ters Yüz – 2015 – IMDb: 8.2

Ülkemizde Ters Yüz ismiyle gösterime giren animasyonda, San Francisco’da babasının yeni bir işe başlamasıyla küçük Riley için hayat değiştir. Rile’in zihninde yaşayan duygular onu rahat bırakmaz ve yeni ortama uyum sağlamasını engeller. Riley için yeni hayata adapte olmak zor olacak ancak bunu başarmaya çalışacaktır.

6. Toy Story – Oyuncak Hikayesi – 1995 –  IMDb: 8.3

Buzzy Lightyear adında yeni çıkan popüler bir oyuncak Andy’e hediye edilir. Bu oyuncağı çok beğenen Andy, eski oyuncağı Şerif Woody ile oynamamaya başlar. Bir gün Buzzy pencereden düşünce herkes onu Woody’nin öldürdüğünü düşünür. Bunun yanlış olduğunu ispatlamak için çıkan Woody, kendini macera dolu olayların ortasında bulur.

5. Up – Yukarı Bak – 2009 – IMDb: 8.3

Birbiriyle şans eseri karşılaşan iki çocuk Carl ve Ellie hayatın her aşamasını birlikte geçirmektedir. Ellie sürekli macera peşinde koşmak istemekte ancak Carl oldukça sakin yapısıyla dikkat çekmektedir. İki çocuk büyüe ve yaşlanır ancak Ellie’nin çocukluk hayalini gerçekleştirmek için büyük bir maceraya atılırlar.

4. Toy Story 3 – Oyuncak Hikayesi 3 – 2010 – IMDb: 8.3

Oyuncak Hikayesi serisinin bu filminde Woody ve Buzz sahipleri Andy’nin günün birinde büyüyüp oyuncakları bırakacağını kabul etmiş durumdadır. Andy’nin üniversiteye hazırlanmasıyla birlikte oyuncaklar kendi geleceklerinden endişe etmekte ve yeni planlar peşinde koşmaktadır. Ancak olaylar yine bekledikleri gibi gelişmeyecektir.

3. WALL-E – 2008 – IMDb: 8.4

İnsanların dünyayı terk etmesiyle birlikte burada unutulan çöp tasnifi robotu Wall-E, bir gün Eve isminde oldukça güzel bir arama motoruyla karşılaşarak ondan etkilenir. Eve, insanlara dünyanın tekrar yaşanabilir olduğunu haber vermek için uzayda yolculuğa çıkar ancak Wall-E de onu bırakmadan bu yolculuğa ortak olur.

2. The Lion King – Aslan Kral – 1994 – IMDb: 8.5

Animasyon dünyasının klasik yapımları arasında yer almayı başaran Aslan Kral’da, Vahşi Afrika’nın derinliklerinde genç bir aslan doğmuştur. Babasının ölümüyle kısa sürede onun yerine geçmek isteyen düşmanların çaresini sardığı bu küçük aslan için vahşi doğada mücadele oldukça erken başlamıştır.

1. Spirited Away – Ruhların Kaçışı – 2001 – IMDb: 8.6

Japon yapımı animasyon olan Spirited Away, ülkemizde Ruhların Kaçışı ismiyle gösterilmiştir. Küçük Chihiro ve ailesi yeni bir kasabaya taşınmıştır. Yolculukta bir tünelle karşılaşan aile, bu tünele girdiğinde fantastik bir yolculuğa çıkmış olurlar. Ailesini burada kaybeden Chihiro onları aramak için korku dolu bir maceraya atılacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL