SİNEMA

En heyecanlı seyahat filmleri!

Evde vakit geçirmekten sıkılanları buraya alalım! İşte içinizdeki macera tutkusunu uyandıracak en heyecanlı seyahat filmleri… Hector and the Search for Happiness – IMDb 7 Film, kendini hastaları için yeterli görmeyip..

En heyecanlı seyahat filmleri!

Evde vakit geçirmekten sıkılanları buraya alalım! İşte içinizdeki macera tutkusunu uyandıracak en heyecanlı seyahat filmleri…

Hector and the Search for Happiness – IMDb 7

Film, kendini hastaları için yeterli görmeyip mutluluğu bulma amacıyla dünya turuna çıkan bir psikiyatrın yaşadıklarını konu ediniyor. Hector, düzenli bir yaşamı ve iyi bir eşi olan sıradan bir psikiyatrdır. Ancak bir gün kendisinin hastaları için yeterli olmadığını düşünmeye başlar. Bunun üzerine Hector, mutluluğu bulmak için hazırlıklarını yapar ve maceralarla dolu bir yolculuğa atılır. Çin’den Afrika’ya kadar süren bu yolculuk, sizi adeta içine çekecek!

Midsommar – IMDb 7.1

 

Seyahat filmleri arasında en dikkat çeken isimlerden biri olan Midsommar ile devam edelim. Midsommar, genç bir çiftin İsveç’te yerel bir pagan kültürü sırasında av haline gelmesini konu ediniyor. Geleneksel Midsommar festivaline katılmak isteyen Dani ve Christian, üniversiteden arkadaşları ile birlikte İsveç’e doğru yola çıkar. İlişkileri pek de iyi ilerlemeyen çift, İsveç’in köyünde gerçekleştirecekleri bu tatili ilişkilerini kurtarmak için bir şans olarak görür. Tatillerini geçirecekleri köyü gören gençler, köye ve doğasına adeta aşık olur. Ancak bir süre sonra yerel kutlamaların ve pagan ritüellerinin yapıldığı bu yerin pek de düşündükleri gibi olmadığını fark ederler. 90 yılda bir düzenlenen gizli bir ayine katılan gençler, kendilerini korku oldu bir labirentinin içinde bulur.

Into The Wild – IMDb 8.1

 

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata dönüşü konu ediniyor. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher, aynı zaman başarılı bir atlettir. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını açıklar. Genç adam, tüm mal varlığını bağışlayıp oldukça sıra dışı bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarında sona eren bu yolculuk esnasında Christopher, hayatını değiştirecek tanışır ve oldukça sert deneyimler yaşar.

Tracks – IMDb 7.2

 

Film, 1977 yılında Robyn Davidson adında genç bir kadının başına gelenleri konu ediniyor. Robyn, Batı Avusturalya’da Brisbane’den çölün ortasındaki Alice Springs’e gitmek ister. 24 yaşındaki Robyn, ailesi ve arkadaşlarına rağmen tüm bu yolu yürüyerek geçmeye kararlıdır. Bir köpek ve dört deveyle çıkacağı 2700 kilometrelik yolculuk için hazırlıklarını tamamlaması 2 yılını alır. Bu zorlu yolculukta ona National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan da eşlik edecektir. Büyük yolculuktan hemen önce tanışan ikilinin bu uzun yol boyunca keşfedecekleri çok fazla şey vardır.

The Darjeeling Limited – IMDb 7.2

 

Birbirinden oldukça farklı karakterlere sahip olan üç kardeş, yakında uzun bir yolculuğa çıkacaklarından habersizlerdir. Hayat, her insana kendi içsel yolculuğu için sınırsız imkanlar tanır. Kardeşlerin babası beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olayın ardından kardeşler, Hindistan’a doğru yola çıkar. Fantastik maceralarla dolu bu filme bayılacaksınız!

Everest – IMDb 7.1

 

Film, Everest’e tırmanmakta olan iki ayrı tırmanış ekibinin başına gelenleri konu ediniyor. Ekiplerin karşılaştığı yoğun kar yaşığı, büyük bir felaketin habercisidir. Kar fırtınası her zamankinden daha şiddetlidir ve herkes için büyük bir hayat mücadelesi başlar. 1996 yılında Everest’te meydana gelen olaylardan uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Baltasar Kormákur üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes ve Jason Clarke yer alıyor.

The Lost City of Z – IMDb 6.6

 

Percy Fawcett, kendini Amazon ormanlarına adamış bir kaşiftir. Percy, araştırdığı bir bölgede daha önce keşfedilmememiş bir uygarlığa ait kanıtlar bulur. Percy bunları bilim camiasına açıkladığında ise Amazon yerlilerini “vahşiler” olarak gören bilim insanları, bu kanıtlara gülüp geçerler. Yılmayan Percy; eşinin, oğlunun ve yardımcısının desteğiyle tekrar Amazon ormanlarına döner. İddiasını güçlendirmek için araştırmalar yapan kaşif, gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ardından pek çok maceraperest, Percy ve ekibini bulmak için yola koyulur ancak girişimler sonuçsuz kalır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL