SEYAHAT

Dünyanın en uzun yürüyüş rotası!

22.530 kilometre boyunca yürüyebileceğiniz dünyanın en uzun yürüyüş parkuru. Eğer dünya üzerinde yürüyebileceğiniz en uzun mesafeye ulaşmak istiyorsanız, Rusya’nın kuzey doğu kısmında bulunan Magadan’dan yola çıkmanız gerekiyor. Ardından da tamamen..

Dünyanın en uzun yürüyüş rotası!

22.530 kilometre boyunca yürüyebileceğiniz dünyanın en uzun yürüyüş parkuru.

Eğer dünya üzerinde yürüyebileceğiniz en uzun mesafeye ulaşmak istiyorsanız, Rusya’nın kuzey doğu kısmında bulunan Magadan’dan yola çıkmanız gerekiyor. Ardından da tamamen yürüyüşe elverişli yolları takip etmeniz, Rusya’nın güney sınırına indikten sonra da yönünüzü batıya çevirip yola devam etmeniz gerekiyor.

Rusya’nın en güneydeki sınırına ulaştıktan sonra Gürcistan’a geçiş yapmanız gerekiyor. Elbette buraya ulaştıktan sonra da ülkemizin sınırlarına giriyor ve Türkiye’nin tam ortasından da yürüyerek geçiyorsunuz. Yolculuğun bundan sonraki kısmının daima güneye doğru olacağından emin olabilirsiniz.

Yürüyüşün Türkiye ve Orta Doğu ülkelerini kapsayan etabını tamamladıktan Sonra Mısır’a geçiş yapıyorsunuz. Bu durum, aynı zamanda Afrika kıtasına girdiğinizin de bir göstergesi. Afrika ülkelerini birer birer geride bıraktıktan sonra da Güney Afrika sınırlarına girmeniz ve Agulhas Burnu’na erişmeniz gerekiyor. İşte bu rota, dünyanın (uçuş süresine göre) en uzun yürüyüş parkurunu oluşturuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL