MEKANLAR SEYAHAT

Dünyanın en güzel sahillerinin listesi!

Beymen ile tropik bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız! Dünyanın en güzel sahillerini ve bu sahiller için stil önerilerimizi inceleyin. Beymen ile birlikte sizi tropik bir yolculuğa çıkartıyoruz! Doğa ve deniz..

Dünyanın en güzel sahillerinin listesi!

Beymen ile tropik bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız! Dünyanın en güzel sahillerini ve bu sahiller için stil önerilerimizi inceleyin.

Beymen ile birlikte sizi tropik bir yolculuğa çıkartıyoruz! Doğa ve deniz özleminin son derece yüksek oluğu bu dönemde, kendinizi berrak sulara atsanız ne güzel olurdu değil mi? İçerisinde Türkiye’den de lokasyonlar bulunan dünyanın en güzel sahilleri listemizi inceleyin ve tatil için kombin ilhamınızı Beymen’den alın. Listedeki sahilleri de gelecek seyahat planlarınıza eklemeyi unutmayın!

Matira Sahili, Bora Bora, Fransız Polinezyası

Matira’nın en ünlü sahillerden biri olmasının önemli nedeni var; 1.5 kilometrelik ipeksi beyaz kumlar zümrüt yeşili lagün boyunca nazikçe uzanıyor ve ardındaki palmiyeler bir perde gibi manzarayı çevreliyor… Gün doğumu için ayrı, gün batımı için ayrı bir keyif alacağınızı garanti ediyoruz.

Dreamland Sahili, Bali

İlk kez 1970’lerde keşfedilmeden önce saklı bir koyken, muazzam dalgaları sayesinde sörfçüler için benzersiz bir destinasyona dönüşen sahil, 40 yılda artan popülaritesi sayesinde birçok yeni tatil köyüne de ev sahipliği yapmaya başladı. Taze meyve suları, lokal dürümler ve smoothie’ler tadabileceğiniz kafeleri ile kumsal atıştırmalıkları sunan sahilde küçük lokal mağazaları da ziyaret edebilirsiniz.

Virgin Gorda Adası, İngiltere

Sakin, huzurlu bir tatil ile dinlenmek niyetindeyseniz Virgin Gorda Adası tam size göre. Virgin Gorda Adası’nı bu kadar popüler yapan ise, devasa kayalar ve havuzlardan oluşan The Barths plajı. Sınırsız güzellikle pek çok plaja sahip olan adanın öne çıkan noktalarından bir tanesi de yüzme ve şnorkel için sakin bir koy olan Devil’s Bay. Tropikal kıyafetlere sahip olmak isterseniz yat limanından alışveriş yapabilirsiniz. Ulusal Park, İspanyol Mahallesi ve Savannah Koyu da görülmesi gereken yerler arasında. 

El Nido, Palawan, Filipinler

Tek başına yaklaşık 50 beyaz kumlu sahile ev sahipliği yapan El Nido’da spesifik bir nokta belirtmek tam da bu yüzden pek mümkün değil. Kireçtaşının en dramatik ve belki de görebileceğiniz en beyaz kumları meydana getiren dönüşümü ile oluşan coğrafya, okyanus sularının da olduğundan daha mavi görünmesini sağlıyor. Bu seyahatin hayatınızı değiştirebileceğinin uyarısını şimdiden yapalım.

Bathsheba Sahili, Barbados

Sarp, vahşi ve el değmemiş bu kıyı şeridini tasvir etmek için bizim kullanabileceğimiz kelimelerden sadece birkaçıyken fotoğrafçılar ve sörf tutkunları için en iyi dalgaları yakalayabildikleri bir doğal fenomen noktası. Dalgaların beyaz kumlara çarptığı bu sahil yüzmek için olmasa da sörf yapmak ve fotoğraf çekmek için ideal.

Kleopatra Plajı, Antalya

Konu plaj olunca Türkiye’yi es geçmemek olmak… Denizinin ve sahilinin ince altın renkli kumuyla, geniş bir sahili bulunan Kleopatra Plajı Türkiye’nin en iyi sahillerinden. Adını Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra’dan alan plajda, sadece yüzmekle kalmayıp deniz bisikleti, jet ski, tekneden paraşüt gibi su sporları da yapabilirsiniz. 

Ilıca Plajı, Çeşme

Sadece bir plaj olmakla kalmayıp aynı zamanda suyunda yüzenlerin bazı hastalıklarına iyileştirici etki yarattığı da bilinen bu plaj için Çeşme’nin gözdelerinden demek yanlış olmaz. İyileştirici etkisinin olma sebebi plajın da adını aldığı Ilıcalar. Dünyada ender görülen oluşumlardan biri olan ılıca, denizin içerisindeki bazı bölgelerden sıcak suların çıkmasıyla oluşuyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL