SEYAHAT

Dünyanın En Güzel Doğal Havuzları!

Sıcak yaz aylarında serinlemenin en kolay yolu denizler ve havuzlar oluyor. Binlerce ziyaretçi sahil kıyılarını tercih ederken, bazı vatandaşlar kendini havuzda buluyor. Sıcak yaz aylarının vazgeçilmez planları arasında yer alan..

Dünyanın En Güzel Doğal Havuzları!

Sıcak yaz aylarında serinlemenin en kolay yolu denizler ve havuzlar oluyor. Binlerce ziyaretçi sahil kıyılarını tercih ederken, bazı vatandaşlar kendini havuzda buluyor.

Sıcak yaz aylarının vazgeçilmez planları arasında yer alan tatil, genç yaşlı demeden birçok insanın kendini serinletici sulara bırakmasını hayal ettiriyor. Özellikle yüzmeyi seven bireyler sahil kıyılarını tercih ederken kimileri havuzlarda serinlemeyi tercih ediyor.

Hamilton Pool Doğal Koruma Alanı, Teksas

ABD’nin en doğal yüzme havuzu olarak bilinen Hamilton Pool, Teksas’a 37 km uzaklığı ile şehrin tüm kirliliğinden uzakta bulunuyor. Dev kireç taşı kayalıklarıyla çevrili Hamilton Pool, 50 metrelik devasal çağlayandan besleniyor. Yemyeşil suyu ve birbirinden farklı kuş sesleri ile çevrili havuz, doğal koruma alanı içerisinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Şeytan Havuzu, Victoria Şelaleleri Zambiya

Dünyanın en büyük şelalesi olarak kabul edilen Victoria Şelalesi, 110 metre yükseklikte bir doğal havuzu içerisinde barındırıyor. Şelalenin keskin suyundan beslenen Şeytan Havuzu, baştan çıkarıcı görünümü ile dikkat çekiyor. Adından da anlaşılacağı gibi son derece ürkütücü olan bu doğal havuza girmek cesaret istiyor.

Grotta Della Poesia, İtalya

Dünyanın en sansasyonel doğal havuzlarından biri olan Grotta Della Poesia, büyüleyici görünümü ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. İhtişamlı görünümünün yanı sıra efsanelere konu olmuş tarihi geçmişi ile görenlerin büyük beğenisini toplayan havuz, İtalya çariçesinin (prenses) yıkandığı söyleniyor. Kristal berraklığı ile bilinen Adriyatik kıyısındaki bu doğa harikası, 5 metrelik derinliği ile genç dalışçıların uğrak noktası!

Erawan Şelalesi, Tayland

Erawan Ulusal Parkı’nın içerisinde yer alan şelale, yemyeşil doğası ve zümrüt yeşili havuzu ile tüm endişelerinizi bırakmanıza yardımcı oluyor. Tayland’da dinlenebileceğiniz ender noktalar arasında gösterilen Erawan Şelalesi’nin çevreleyen irili ufaklı birçok göl bulunuyor. Adını Hindu mitolojisindeki üç başlı beyaz filden alan şelale çevresinde maymunlar, filler hatta kral kobralar ile karşılaşabilirsiniz!

Kraliçe Havuzu, Hawaii

Kraliçe Hamamı olarak da bilinen bu eşsiz güzellik, Hawaii’nin Kauai adasında yer alıyor. Oldukça hızlı gelgitleri ile bilinen Kraliçe Havuzu, magmatik kayalar ile çevrili bu havuzu adeta jakuziye çeviriyor. Özellikle dalga boyunun az olduğu yaz mevsimlerinde yoğun ilgi görmekte olan havuz, denize sıfır konumu ile sizi bambaşka boyutlara götürebilir!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL