MEKANLAR SEYAHAT

Dünyanın En Eski Restoranları Listesi!

Dünyanın en eski restoranları sizler için araştırdık ve derledik. İşte 800’lü yıllardan günümüze, en eski restoranlar… White Horse Tavern – Amerika, 1673 1673 yılından bugüne hizmet veren restoranın en ünlü..

Dünyanın En Eski Restoranları Listesi!

Dünyanın en eski restoranları sizler için araştırdık ve derledik. İşte 800’lü yıllardan günümüze, en eski restoranlar…

White Horse Tavern – Amerika, 1673

1673 yılından bugüne hizmet veren restoranın en ünlü yemeği ise Beef Wellington. Milföye sarılı biftekten oluşan bu yemek, Avrupa’da da oldukça seviliyor.

L’Auberge Saint-Gabriel – Kanada, 1754

Amerika kıtasının en eski ikinci restoranı ise Kanada’da bulunuyor. Restoranın en ünlü yemeği ise kernevek tavuğu olarak bilinen bir tavuk türünün çevirmesi.

El Floridita – Küba, 1817

Kıtanın en eski üçüncü restoranı ise Küba’da bulunuyor. Restoranın en ünlü yemeği ise Grand Plato Hemingway adı verilen, çeşitli yemeklerden oluşan karışık bir tabak.

St. Peter Stiftskulinarium – Avusturya, 803

Avrupa’nın hatta dünyanın en eski restoranı St. Peter Stiffs Kulinarium ile tanışın! Kendisi en eski restoranlar arasında ilk sırada. 803 yılında Avusturya’da açılan bu restoranın en ünlü yemekleri geleneksel Avusturya yemeklerinden oluşuyor.

Wurtskuchl – Almanya, 1146

Kıta’nın hatta dünyanın en eski ikinci restoranı ise Almanya’da bulunuyor. Restoranın en ünlü yemeği ise geleneksel sosis çeşitleri.

The Old House – Birleşik Krallık, 1147

Kıta’nın ve dünyanın en eski üçüncü restoranıyla devam edelim. Birleşik Krallık’ta yer alan bu restoran Almanya’da bulunan Wurtskuchl’den bir yıl sonra açılmış. Restora’nın en ünlü yemeği ise old house pie adında bir börek.

Aşçı Bacaksız – Türkiye, 1840

Afyonkarahisar’a yolunuz düşerse Aşçı Bacaksız’a mutlaka uğramalısınız! Kuzu kebabıyla ünlenen bu restoran, minik ama bir o kadar da keyifli bir yer.

Gol-e Rezaieh – İran, 1931

Bölgenin en eski ikinci restoranı İran’da yer alıyor. 1931 yılında açılan restoranın en ünlü yemeği ise köfte.

Auberge Restaurant and Bar – Ürdün, 1932

Bölgenin en eski üçüncü restoranı Auberge Restaurant and Bar ise Ürdün’de. Restoranın en ünlü yemeği balık çeşitleri.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL