MEKANLAR SEYAHAT

Dünya’da girilmesi yasak olan 7 yer!

Dünya üzerinde girilmesi yasak olan, sadece ve sadece yüksek mertebelerden alınan alınan izinler ile girişi sağlanan yerleri sizler için derledik. İşte, girilmesi imkansız olarak adlandırılan yapılar… Haven Co: İngiltere 2.Dünya..

Dünya’da girilmesi yasak olan 7 yer!

Dünya üzerinde girilmesi yasak olan, sadece ve sadece yüksek mertebelerden alınan alınan izinler ile girişi sağlanan yerleri sizler için derledik. İşte, girilmesi imkansız olarak adlandırılan yapılar…

Haven Co: İngiltere

2.Dünya Savaşı sırasında Alman uçak saldırılarına karşı inşa edilmiş denizin ortasında bulunan bir kale. Bu kale kendi kendini yönetebilmek üzere tasarlanmıştır. Buraya sadece yetkili olan personel, yatırımcılar ve İngiltere Kraliyet ailesinden kişiler girebiliyor. Tam olarak neyi korumak için bulunduğunu çok az kişi biliyor. 2008 yılında kapatıldı.

Fort Knox: ABD

Ordu kampı olan kale ayni zamanda altın rezervlerini ve tarihi eserlerinin korunduğu yer. Bunların yanı sıra çok önemli tarihi dokümanlarda bulunuyor. Bölge çok üstün güvenlik önlemleriyle korunuyor ayni zamanda 22 tonluk çelik kapı tarafından korunuyor. Gözle görülemeyecek kadar sayıda güvenlik kamerası mevcut.

51.Bölge: ABD

Çok gizli havacılık geliştirme ve test bölgesi olarak adlandırılan 51. Bölge, Nevada çölünde bulunuyor. Yüzlerce sensör ve asker ile korunan bölgede, askerlerin izinsiz girmeye çalışanları öldürme izni var. ABD başkanı bile ancak özel izinle girebilmektedir ve sebebi ne olursa olsun 51. Bölge’ye izinsiz giren kişiler öldürülürler.

Mormon Kiliselerindeki Gizli Depo: ABD

Mormon Kiliselerinin merkezi Amerika’nın Utah eyaletindedir. Yerin 600 metre altında bulunan depolarında dünyanın en büyük soyağacı kayıtları ve tarihi bilgiler korunmaktadır. Sadece Çok ustun güvenlik önlemleriyle bilinmez ayrıca çevredeki ısı değişikliklerini ve hareketleri kontrol edebilen sensörler olduğu rivayet edilir.

New York Federal Rezerv Bankası: ABD

Deniz seviyesinin 60 metre altına inşaa edilen banka Dünya altınlarının %25′ ini koruyor. Ve bankanın çevresi çok özel eğitilmiş keskin nişancılar tarafından korunmaktadır.

Bold Lane Otoparkı: İngiltere

Buraya arabanızı park ettiğinizde hırsızlar konusunda kesinlikle endişe etmeyin. Çünkü burası İngiltere’nin en güvenlikli yeri. Eğer elinizde otopark bileti yoksa içeriye giremezsiniz. İçeride hareket sensörleri bulunuyor. Eğer birisi arabalardan birini zorlasa alarm çalıyor ve otoparkta her yer kilitleniyor.

Tunnen Nehri: Kuzey Kore

Bu köprü Rusya’dan Kuzey Kore’ye yol oluşturmaktadır. Gezmek isteyenler için iyi bir olanak oluşturuyor. Çok yüksek güvenlik önlemleri bulunmakta ve Kuzey Kore askerleri tarafından korunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL