SEYAHAT

Dünya dışındaymış hissi veren yerler!

Dünyada muhteşem doğal güzellikler var ancak bazen de doğa öyle koşulları bir araya getiriyor ki, bu yerler tuhaf görünümleriyle bambaşka bir gezegeni andırabiliyor. Fly Gayzeri / ABD Aslında burası Nevada..

Dünya dışındaymış hissi veren yerler!

Dünyada muhteşem doğal güzellikler var ancak bazen de doğa öyle koşulları bir araya getiriyor ki, bu yerler tuhaf görünümleriyle bambaşka bir gezegeni andırabiliyor.

Fly Gayzeri / ABD

Aslında burası Nevada çöllerinde jeotermal enerji kaynaklarını araştıran bilim insanları sayesinde oluşmuş bir sıcak su kaynağı. Çok renkli bu tuhaf oluşum kazı çalışmasındaki bir kaza sonucu, minerallerin koniler ve havuzlar oluşturması sayesinde bugün sıradışı görüntüsüyle birçok ziyaretçi çekiyor.

Uyuni Tuz Gölü / Bolivya

Güneybatı Bolivya’da bulunan bu tuz gölü 10 bin beş yüz kilometrekarelik yüz ölçümüyle dünyanın tuzla kaplı en geniş düzlüğü. Deniz seviyesinden 3656 metre yukarıda bulunan Uyuni Gölü, dört tarafa doğru göz alabildiğine uzanan beyazlığıyla ziyaretçilerine kendilerini bir başka gezegende hissettiriyor. Bölgeye özgü kaktüs bitkileri de bu görüntüye özel bir doku katıyor.

Hang Son Doong / Vietnam

Vietnam’da bulunan Hang Son Doong, dünyanın en büyük mağarası. Büyüklüğünü hayal edebilmeniz için, mağaranın içine kırk katlı gökdelenler de dahil, Manhattan kentinden bir tam bloğun sığabileceğini söyleyelim. Tepedeki deliklerden giren gün ışığı sayesinde kendi bitki örtüsüne sahip olan bu mağaranın tavanında nemden dolayı bulutlar bile oluşuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL