MEKANLAR SEYAHAT

Dört Mevsim Tatil Yapılabilecek Yerler!

Güzel ülkemizin her bir köşesi yazın, kışın, ilkbaharda ya da sonbaharda bir başka güzel olan destinasyonlarla dolu. İşte modunuz ne olursa olsun 4 mevsim tatil yapmanıza olanak sunan yerler. Abant..

Dört Mevsim Tatil Yapılabilecek Yerler!

Güzel ülkemizin her bir köşesi yazın, kışın, ilkbaharda ya da sonbaharda bir başka güzel olan destinasyonlarla dolu.


İşte modunuz ne olursa olsun 4 mevsim tatil yapmanıza olanak sunan yerler.

Abant


Her ne kadar en popüler dönemi kış ayları olsa da diğer mevsimlerde de ziyaret edilmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz yerlerden biri olarak listemizde ilk sırada yer alıyor Abant. Göl ve gölü çevreleyen muhteşem doğasıyla doğa tutkunlarının favorisi olmayı başaran durakta, 7 kilometrelik yürüyüş parkuru, manzaralı konaklama birimleri ve piknik alanları sayesinde kötü bir hafta sonu geçirmenize olanak yok.

İzmir


İzmir yaz ayları boyunca ziyaretçilerini Ege’nin o meşhur sahil kasabalarında ağırlasa da denizi, insanları, Kordon’u, Kemeraltı Çarşı’sı, Saat Kulesi, Tarihi Asansör’ü ve daha nice değeriyle gelenlere bol aktiviteli bir tatil imkanı sunuyor.

Kapadokya


Doğası, manzarası ve tabi bir de romantik atmosferiyle yerli turistler kadar yabancı turistlerin de en çok ilgisini çeken yerlerden biri Kapadokya. Yalnızca meşhur peri bacalarını görmek ve gün doğumunda süzülen balonları izlemek için bile kilometrelerce yol gelmeye değer olan bu bölge, turistik açıdan bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Datça


Ülkemizin huzur köşelerinden biridir Datça. İklim koşulları sayesinde de burada sezon çok uzun sürer. Hatta kalabalıktan uzak bir tatil yapmak isteyenler genellikle sezon sonlarına doğru gelir buraya. Bölgede yaşayanların iyi bildiği bir şey vardır ki o da Datça’nın kış aylarında her zamanki gibi güzelliğinden ödün vermediğidir.

Eskişehir


Sıradaki rotamız ise en çok bahar aylarında ziyaret edilen ama esasında 4 mevsimin eşsiz olduğu bir diğer durak, Eskişehir. Her şeyden önce burada yapılacak aktiviteler bir hayli fazla ve görmeden dönülmemesi gereken yerlerin listesi oldukça uzun.

Ayvalık


Biliyoruz, Ayvalık demek yaz demek. Hatta ülkemizde yazın olmazsa olmaz destinasyonlarından biri demek. Buraya kadar bizim de hiçbir itirazımız yok. Daha önce kış aylarında Ayvalık’ı ziyaret edenlerin “’çok sakin, hiçbir şey yok”’ demelerini de bir kenara bırakacak olursak biz ilçede havalar soğukken de eşsiz bir tatil yapılabileceğini iddia ediyoruz.

Kahramanmaraş

Akdeniz’in incisi olan şehir son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye başladı. 4 mevsimin gerçek anlamda yaşandığı şehirde, 7 kuyular kayak merkezinin hizmete açılmasıyla da bölge halkının ilgi odağı olmuş durumda. Yazları ise barajlarda yapılan tekne turlarıyla, Germenicia antik kentiyle, Başkonuş yaylasıyla, 7 uyurlar ashabı kehf’iyle, yalnız ardıç’ıyla ve 2023 yılında yapılacak olan expo ile siz değerli vatandaşları bekliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL