MEKANLAR SEYAHAT

Dönerek enerji üreten binalar!

Her katı bağımsız olarak dönen sürdürülebilir özelliklere sahip yeşil bina, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi ile enerji üretecek. Katların tam bir dönüşü 90 dakika sürecek. Her kat bağımsız olarak döndüğü..

Dönerek enerji üreten binalar!

Her katı bağımsız olarak dönen sürdürülebilir özelliklere sahip yeşil bina, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi ile enerji üretecek. Katların tam bir dönüşü 90 dakika sürecek.

Her kat bağımsız olarak döndüğü için, artı enerjili bina şekil değiştiriyor ve bu da dikkat çekici bir mimari tasarım yaratıyor. David Fisher tarafından Dubai’de tasarlanan Dynamic Tower 2020 yılında inşa edilecek. Sürdürülebilir gökdelen Da Vinci Tower olarak da biliniyor.

420 metrelik yüksekliğe sahip 80 katlı yeşil binanın her katı, yapının betonarme merkezi etrafında bağımsız olarak dönecek ve bu dönüşü kullanıcılar sesli komut sistemi ile kontrol edecek. Karma kullanımlı yeşil gökdelende yaşayanlar için manzara hiç durmadan değişecek.
360 derece dönerek güneş enerjisinden maksimum yararlanacak olan yeşil gökdelen, her kat arasında yatay olarak konumlandırılmış 79 rüzgar türbini ve çatıdaki güneş panelleri sayesinde kullanacağından 10 kat daha fazla enerji üretecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL