MEKANLAR SEYAHAT

Doğu ekspresi hakkında merak edilen konular!

Doğu Ekspresi, bir tur ya da serüven değil. Eski Türk filmlerinde gördüğümüz kompartımanlı bir tren. Biletinizi alıyorsunuz ve gitmek istediğiniz yere gidiyorsunuz. Bilet ücretleri yolculuk edeceğiniz kompartımana göre değişiyor. Şu..

Doğu ekspresi hakkında merak edilen konular!

Doğu Ekspresi, bir tur ya da serüven değil. Eski Türk filmlerinde gördüğümüz kompartımanlı bir tren. Biletinizi alıyorsunuz ve gitmek istediğiniz yere gidiyorsunuz.

Bilet ücretleri yolculuk edeceğiniz kompartımana göre değişiyor. Şu an için bilet fiyatları şu şekilde; pulman 57,50 TL, örtülü kuşetli için 77,50 TL, yataklı için ise artık Turistik Doğu Ekspresi’nden almanız gerekiyor ve fiyat 2 kişide yatak başı 294,50 TL, tek kişi için ise 474,50 TL (2019 itibariyle). Ancak genç, 60 yaş üstü, öğretmen gibi indirimler mevcut. Hepsine de %15 indirim uygulanıyor. 65 yaş üstü ve çocuk yolcular ise %50 oranında indirimden yararlanabiliyorlar.

Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı’ndan kalkıyor ve Kars Tren Garı’na kadar gidiyor. Ara duraklar ise, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum. Ara duraklarda ne kadar duracağı pek belli olmuyor.
Tren, Ankara Garı’ndan her gün saat 18:00’de kalkıyor ve ertesi gün saat 18:30’da Kars Garı’na varıyor. Yani toplam yolcuğunuz 24,5 saat sürüyor.
Trende bir de yemekli vagon var. 4’er kişilik masalar halinde bir restorandan oluşuyor ve menü mevcut.

Evcil hayvan kabul ediliyor. Ancak bazı şartlar var. Öncelikle evcil hayvanınıza da %50 indirimli olarak bilet almanız gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL