MEKANLAR SEYAHAT

Doğada zaman geçirmek isteyenlere özel öneriler!

İzmir Karagöl Tabiat Parkı’nda kamp İzmir Yamanlar Dağı’nda yer alan ve muhteşem doğa harikalarından biri olan İzmir Karagöl Tabiat Parkı, yılın dört mevsimi eşsiz bir güzelliğe sahip. Özellikle bölgede yaşayanlar..

Doğada zaman geçirmek isteyenlere özel öneriler!

İzmir Karagöl Tabiat Parkı’nda kamp

İzmir Yamanlar Dağı’nda yer alan ve muhteşem doğa harikalarından biri olan İzmir Karagöl Tabiat Parkı, yılın dört mevsimi eşsiz bir güzelliğe sahip. Özellikle bölgede yaşayanlar için hafta sonlarının favori kaçış destinasyonlarından olan tabiat parkı, bir göl ve bu gölün çevresinde oluşan görülesi bir doğadan meydana geliyor. Burada kamp yapmak isteyenleri ise bambaşka bir deneyim bekliyor. Kampçıların ise hiçbir şeyi dert etmelerine gerek yok çünkü Karagöl’de park yeri, restoran, elektrik, hatta çadır kiralama gibi olanaklar bulunuyor. Siz de bir kamp tutkunuysanız ilk fırsatta burayı ziyaret edebilirsiniz.

Belgrad Ormanı’nda Yürüyüş

İstanbullular için tam bir oksijen ve huzur kaynağı olan Belgrad Ormanı, salgın sonrası belki de yeşile hasret kalanların ilk önce koşacağı yerlerden biri. Uzunlu, kısalı en keyifli koşu ya da yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapan ormanda, sevdiklerinizle unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde Belgrad Ormanı’nda sabah yürüyüşünüzü yaptıktan sonra eğer aracınız varsa dilerseniz Sarıyer’e uğrayarak Sarıyer böreği yiyebilirsiniz. 

Karavanla Ege turu

Daha önce hiç karavanla seyahate çıkmadıysanız belki de bu deneyimi yaşamanın vakti gelmiştir. Siz de salgın sonrası günlük ya da haftalık olarak kiralayabileceğiniz bir karavanla hayatınız boyunca unutamayacağınız bir Ege turuna çıkabilirsiniz. Ege sahillerinin ve yemyeşil ormanlarının tadını çıkarırken her gün yeni bir yerde güne başlamak, size evde geçirdiğiniz onca zamanı unutturacak, doğada olmanın huzurunu yaşatacak.

Kamp sandalyeleri hazırsa doğruca sahile

Salgın seyahatinizi ertelemek durumunda olabilirsiniz ama güzel günler geldiğinde doğayla buluşma planınızı ertelemek zorunda değilsiniz. Özellikle deniz manzaralı, yemyeşil sahiller sizleri bekliyorken… Bu nedenle hiçbir yere gidemiyorsanız dahi sizinle gelecek arkadaşlarınızı ve kamp sandalyelerinizi hazırlayın. Çünkü ilk fırsatta size en yakın sahile koşmamanız için hiçbir sebep göremiyoruz.

Aydos Ormanı’nda piknik

İstanbul Anadolu Yakası’nda, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ile çevrelenmiş bir alanda konumlanan Aydos Ormanı, sizi şehir yaşamından çekip alacak en keyifli yerlerden biri. Ormanda ister tüm ihtiyaçlarınızı ve kendi mangalınızı getirerek isterseniz Aydos Gölü kenarındaki işletmelerden mangalınızı ve etlerinizi temin ederek piknik yapabilirsiniz. Üstelik ormanda yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar ve göl turu yapabileceğiniz deniz bisikletleri de bulunuyor.

  

Likya Yolu’nda yürüyüş deneyimi

Ülkemizin en uzun mesafeli yürüyüş yolu olan ve bugüne kadarki en unutulmaz maceralarınızdan biri olmayı aday Likya Yolu yürüyüşü, salgın sonrası değerlendirebileceğiniz seçeneklerden biri. Yalnızca doğası ile değil tarihi değerleri ile de görenleri büyülemeyi başaran yol, Fethiye’den başlayıp, Antalya’da son buluyor. Bu deneyimi yaşamayı planlıyorsanız şimdiden yürüyüş öncesi tüm koşullar hakkında bilgi almanızda ve tüm eksiklerinizi tamamlamanızda fayda var. Böylece şartlar el verdiğinde siz de hazır bir şekilde yola koyulabilirsiniz.

Yedigöller’de bisiklet sürüşü

Mevsim geçişlerinin en güzel olduğu ve dört mevsimin bir başka yaşandığı yerlerden biri olan Yedigöller, doğayla buluşmak isteyenleri bir hayli mutlu edecek. Tüm sahip olduklarının yanı sıra aynı zamanda ülkemizin en güzel bisiklet rotalarından biri olan Yedigöller’de bu deneyimi yaşamak ise paha biçilemez. Bünyesinde iki adet 1,5 km’ye yakın rampa tırmanışı bulunan bölgede, siz de bisikletinizle huzur verecek bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL