SİNEMA

Doğa ile iç içe olan film ve belgesel!

Sağlığımızı korumak için bir süre doğanın bize sunduğu güzelliklerden uzak kaldığımız şu günlerde hepimiz filmlere sığındık. Sizler için kafanızı dağıtacak film ve belgesellerden oluşan bir liste hazırladık. Free Solo Free..

Doğa ile iç içe olan film ve belgesel!

Sağlığımızı korumak için bir süre doğanın bize sunduğu güzelliklerden uzak kaldığımız şu günlerde hepimiz filmlere sığındık. Sizler için kafanızı dağıtacak film ve belgesellerden oluşan bir liste hazırladık.

Free Solo

Free Solo, korkusuz ve yetenekli dağcı Alex Honnold’un hikayesini anlatan bir belgesel film. Belgesel, Honnold’un herhangi bir ekipman olmadan El Capitan kayalığına ilk tırmanan kişi olmasını konu alıyor. Yer yer yürekleri ağzına getiren sahneleri olan belgeseli izlerken, Kuzey Amerika’nın eşsiz doğasına hayran kalacaksınız.

The Tree of Life (Yaşam Ağacı):

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde, 1950’li yıllarda geçen sıcak bir aile hikayesi. The Tree of Life’ta bir insanın çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecine, bu süreçte ailesi ve özellikle babasıyla yaşadığı çatışmalara tanık olacaksınız. Teksas’ın a bakir doğası, filmde ustaca hazırlanmış görüntülerle sunuluyor seyirciye. 

Whale Rider (Balinanın Sırtında):

Yeni Zelanda’nın geleneksel kabilelerinden biri olan Maori kabilesinde genç bir kız, toplumsal cinsiyet rollerinin sorgulanmasına neden oluyor. Whangara bölgesinin sahil kesiminde yaşayan topluluktaki genç bir Maori kızı hem büyük babasına hem de topluluğa karşı bir var olma mücadelesi veriyor. Filmdeki görüntüler seyirciyi hayran bırakacak türden.

Arrival (Geliş):

Arrival’da, dünyanın on iki farklı noktasına iniş yapan uzay gemileri ve bu gemilerde bulunan uzaylılarla iletişime geçmeye çalışan bilim insanları konu ediliyor. Film boyunca soluksuz bir maceraya tanık olacaksınız. Aynı zamanda gezegenimizin doğal yapısı da film boyunca seyirciye sunulan bir görsel şölene dönüşüyor. 

Clouds of Sils Maria

Başrolünde Juliette Binoche ve Kristen Stewart gibi başarılı oyuncuların bulunduğu film, bir film yıldızı ve onun asistanı ile olan ilişkisini konu alıyor. İsteksizce aldığı bir role hazırlanmak için İsviçre dağlarındaki evine giden oyuncu, film boyunca hayatını, kariyerini ve kendini sorguluyor. İsviçre manzarası eşliğinde başarılı bir dram filmi sizi bekliyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL