MEKANLAR SEYAHAT

Deniz keyfi yapılacak sahil kasabaları!

Şu sıralar herkesten uzak biraz olsun kafa dinleyeceğiniz bir yer arıyorsanız bu listemiz tam size göre… TEKİROVA / ANTALYA Antalya’nın Kemer ilçesinde mavi ve yeşili ile gelenlerini karşılıyor Tekirova. Birçok..

Deniz keyfi yapılacak sahil kasabaları!

Şu sıralar herkesten uzak biraz olsun kafa dinleyeceğiniz bir yer arıyorsanız bu listemiz tam size göre…

TEKİROVA / ANTALYA

Antalya’nın Kemer ilçesinde mavi ve yeşili ile gelenlerini karşılıyor Tekirova. Birçok ekstrem sporunu da yapabileceğiniz Tekirova’da, aslında doğanın bir parçası olduğunuzu daha çok hissedeceksiniz. Özetle burası çam ağaçları ve masmavi denizin kucaklaştığı mükemmel bir tatil yeri. Ultra lüks otellerin de olduğu kasaba son yıllarda dalış sporu tutkunlarının da uğrak yerleri arasında bulunuyor.

BALIKLIOVA

Ege ve Akdeniz kasabaları artık kent yaşamına dair pek çok olumsuzluktan yorulanların kaçış noktası. Özellikle seyahat kısıtlamalarının kalktığı şu dönemde keşfe çıkmanın da tam zamanı… Otellerin ve beach club’ların olmadığı, balığıyla ünlü olsa da bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda lokantanın bulunduğu, yapılaşmanın yer yer yasak olması sebebiyle hâlâ orijinalliğini koruyabilen bir kıyı köyü burası.

ANAMUR / MERSİN

Antik kenti, kalesi, geniş kumsalı, tertemiz denizi ve eğlence hayatıyla Anamur ayrılmak istemeyeceğiniz bir tatil kasabası. Tertemiz, masmavi denizin kenarında oturup yemyeşil Torosları izlerken ruhunuzun nasıl da dinlendiğine hayret edeceksin. Yerli-yabancı turistlerin uğrak yeri olan yerleşimde yerli halkın yaz aylarında gittiği Toroslar’daki yayla köylerini de mutlaka görmelisiniz.

TİSAN / MERSİN

Aphrodisias Antik Kenti olarak bilinen Tisan, hem bir yarımada hem de bir adadan oluşuyor. Yarımadaya bağlanan yerde sırt sırta vermiş incecik kumlu iki koy, koyun hemen birinin önünde duran ada ile muhteşem bir manzaraya sahip burası. İnsanın hiç yaşlanmayacağı yerler arasında Silifke’ye bağlı Tisan’a mutlaka uğramalısınız.

AKYAKA / MUĞLA

Doğa ile baş başa kalabileceğiniz yerlerden biri olan Muğla’nın Akyaka ilçesi, son dönemlerde en çok ziyaret edilen tatil bölgeleri arasında. Huzur dolu bir dinlenme tatilinin yanında çeşitli aktivitelerle tatilinizi renklendirmek isterseniz bu yaz Akyaka’ya doğru rotanızı çevirebilirsiniz.

DİKİLİ / İZMİR

Kuzey Ege’nin maviyle yeşilin buluştuğu noktalarından Dikili, denizi, 40 kilometrelik kumsalı, şifalı termal kaynaklarıyla turizm açısından gelişmeye açık bir bölge olarak öne çıkıyor. İzmir’e 120 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin Bademli bölgesi ise henüz keşfedilmemiş doğaya ve irili ufaklı çok sayıda koya sahip.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL