SEYAHAT

Dalyan’da Gezilecek Yerler!

Akdeniz’e kıyısı olan Dalyan`da Gezilecek Yerler ve Muğla’nın cennet gibi köşelerinden biri olan Dalyan, plajları, kral mezarı ve antik kentleri ilen tarihin ve turizmin yaz mevsiminde çok canlı olduğu şirin..

Dalyan’da Gezilecek Yerler!

Akdeniz’e kıyısı olan Dalyan`da Gezilecek Yerler ve Muğla’nın cennet gibi köşelerinden biri olan Dalyan, plajları, kral mezarı ve antik kentleri ilen tarihin ve turizmin yaz mevsiminde çok canlı olduğu şirin bir tatil beldesi. Dalyan Gezilecek Yerler Burayı özel kılanlar ise Akdeniz’in harika görüntülerini bize sunması yanı sıra berrak ve ferahlatıcı suları yapabileceğiniz safari turları aynı zamanda bilinçlenip kültürlenebileceğiniz bir konum olması onun neden bu kadar ziyaret edildiğini daha iyi açıklıyor. Akşamları çok canlı bir hal alan çarsısında bile kargaşa olmaksızın sadece sohbet sesleri gülüşmeler duyabileceğiniz ne kadar kalabalık olursa olsun her zaman seslerin gürültü boyutuna gelmemesi buraya gelen misafirlerin ne kadar nezih olduğunu gösterir derecede.

Ortaca Dalyan Hakkında

Bütün bunar bir yana dursun Dalyan’ın güzellikleri bitmiyor. Şifalı olduğu bilinen kaplıcaları ile Muğla Dalyan sağlık turizmi bazında da misafir çekiyor. Kaplıcalar plajlar ve gezip görebileceğiniz antik yerler haricinde Dalyan Koy bakımından da oldukça zengin. Bazıları Muğla’nın en güzel koyları olmakla birlikte içerisinde birçok koy bulunduran Dalyan bu konu bakımından da plaj veya kalabalık alanlar sevmeyen insanlar için fazlasıyla alternatif sunuyor. Ortaca Gezilecek Yerler Sunduğu alternatifler de bazı koylar plajlar gibi eğlence mekanları gibi olsa da bazı koylar kitap okumak ya da sadece dinlenmek için birebir durumda.

İztuzu Plajı

İztuzu Plajı Radar tepesinin eteğinde başlayan bu sarı kumlu plaj kesinlikle gidilmesi görülmesi ve yaşanması gereken bir yer halinde.

Kaunos Antik Kenti

Dalyan’ın eğlenmekten çok kültürlenebileceğiniz sizlere tarih hakkında bir şeyler gösterip öğretebilecek olan bu antik kentin ziyaretçisi oldukça fazla.

Kaunos Kral Mezarları

Dalyan gezilecek yerler denildiğinde sorulduğunda ilk gösterilen söylenen yerlerden biri olan Kral Mezarları bu konuda ismini duyurmayı başarmış.

Kargıcak Koyu

Doğal güzelliğini korumayı başaran koylardan biri olan halk dilinde ‘’Kara Salih’’ diye adlandırılan Kargıcak Koyu yakında sadece Dalyan için değil bütün Ege için çok önemli bir hal alacağa benziyor.

Ekincik Koyu

Ekincik Plajı Yapacak daha iyi bir iş bulamadıysanız ve serinlemek istiyorsanız bir gününüzü ayırabileceğiniz suyu ve sakin havası ile Ekincik koyu bu konuda bütün isteklerinize yardımcı olacaktır.

Sultaniye Kaplıcası

Sultaniye Kaplıcaları Ölemez dağının eteklerinde yer alan Sultaniye Kaplıcası Dalyan için büyük bir öneme sahip. Sağlık turizminin revaçta olması ve bu anlamda Muğla Gezilecek Yerler Dalyan için gelir kaynaklarından biri olan kaplıca hem misafirlerin uğrak yeri hem de ziyaret edilmesi gereken saatlerinizin güzel ve sağlıklı geçmesini sağlayacak bir yer oluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL