MEKANLAR SEYAHAT

Dalga şeklinde apartmanlar görenleri büyülüyor!

Dalgalı bir çatı ile birleşen beş binadan oluşan ödüllü konut kompleksi, su kenarındaki konumundan Vejle Fiyordu’ndan yükselen tepelere kadar çevresinin bir uzantısı olarak tasarlandı. Mimarlar, bölgedeki fiyort, köprü ve tepelerden esinlenerek..

Dalga şeklinde apartmanlar görenleri büyülüyor!

Dalgalı bir çatı ile birleşen beş binadan oluşan ödüllü konut kompleksi, su kenarındaki konumundan Vejle Fiyordu’ndan yükselen tepelere kadar çevresinin bir uzantısı olarak tasarlandı.

Mimarlar, bölgedeki fiyort, köprü ve tepelerden esinlenerek binayı tasarladı. Beş tepeli apartman bölgenin engebeli manzarasını ve denizcilik mirasını yansıtmaktadır.

Henning Larsen Architects tarafından, Danimarka, Vejle’de tasarlanan Wave (dalga) apartmanları heykelsi ve organik formları kucaklayan, kent için yeni bir odak noktası haline gelen bir konut kompleksi.

Proje davetli bir yarışma sonucunda seçildi. Gün boyunca beyaz dalgalar denize yansıyor ve geceleri karakteristik profil aydınlatılmış renkli dağlara benziyor. Hem manzarayı taklit ediyor, hem de hava ve zamanla görünümünü değiştirerek kendisini manzaradan ayırıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL