Aktüel

Daha canlı hissetmeniz için yapmanız gerekenler!

Kendiniz mutsuz ve yorgun mu hissediyorsunuz? Yapmanız gereken bazı şeyler var… İşte size iyi gelecek tavsiyeler… Negatif öz-sohbetlerden vazgeçin Birçoğumuz için olumsuz öz-sohbet yıllardır sansürsüz ve otomatik pilota bağlamış şekilde..

Daha canlı hissetmeniz için yapmanız gerekenler!

Kendiniz mutsuz ve yorgun mu hissediyorsunuz? Yapmanız gereken bazı şeyler var… İşte size iyi gelecek tavsiyeler…

Negatif öz-sohbetlerden vazgeçin

Birçoğumuz için olumsuz öz-sohbet yıllardır sansürsüz ve otomatik pilota bağlamış şekilde var. Aslında çoğu insanın bir yaşam koçuna danışmasının en büyük sebeplerinden birisi de bu. Kariyer, romantik ilişkiler ya da vücudu ile barışık olma durumunda, fark etmez, kendi kendimize konuşmanın hayatımızın her alanında bizi etkilediği bir gerçektir. Kendinize söylediğiniz olumsuz, caydırıcı şeyleri teşhis edin ve buna derhal bir son verin. Bunun yerine pozitif ve sevgi dolu öz-sohbetlere yönelebilirsiniz. Bu biraz zaman alabilir, hatta başlarda kendi kendinize yalan söylüyormuş gibi bile hissedebilirsiniz ama bunun sebebi daha önce kendinizle bu şekilde hiç konuşmamış olmanız.

İnsanlara karşılıksız övgüler sunun

Bir iş arkadaşınız, normal arkadaşınız hatta bir yabancının masumca yanaklarının kızarmasına ya da gülümsemesine sebep olmaktan daha canlandırıcı ne olabilir? Birisine özel olduğunu hissettirmek ve çabalarını fark ettiğinizi göstermek çok eğlencelidir. Görünüm ya da yetenekleri ile ilgili olması fark etmez, insanlara komplimanlarda bulunun.

Zevkle ve tüm duygularınızla birlikte yemek yiyin

Yemek yemek zihin, beden ve ruhu da besler; bu nedenle yemeklerinizi kısa sürelere sıkıştırarak değil keyif alarak yemelisiniz. Süratle yenen bir yemekten tat almak imkansızdır. Bunun yerine, yemeklerinizi güzelleştirin ve lezzetlerine önem verin, yavaş çiğneyin, damağınızda ezin… Yemek zamanınızın dinlenme ve yenilenme zamanınız olduğunu da unutmayın.

Gülün

Gülmeden hayat geçer mi? Acı verici ve sıkıntılı olacağı kesin! Kahkaha atmanın kendini iyi hissettirme sebeplerinden en önemlisi kendiliğinden gelişen ve plansız bir tepki olmasıdır. Gerçekten, içimizden gelerek kahkaha attığımız zaman, rahat ve savunmasız oluruz ki bu sürekli savunma halinde olan bizler için bir lütuf. Ve yaşadığınızı hissetmek için çok eğlenceli bir yol!

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL