SİNEMA

Çocuklar İçin Çekilmiş Filmler!

Oz Büyücüsü – 1939 Her çocuk için en güvenli yer evidir. Peki ya, oradan uzak düşerse? Kendini yabancı bir diyarda bulan Dorothy’nin eve dönüş serüveni, sunduğu fantezi evreniyle nesiller boyu..

Çocuklar İçin Çekilmiş Filmler!

Oz Büyücüsü – 1939

Her çocuk için en güvenli yer evidir. Peki ya, oradan uzak düşerse? Kendini yabancı bir diyarda bulan Dorothy’nin eve dönüş serüveni, sunduğu fantezi evreniyle nesiller boyu çocukların en sevdiği filmlerden biri olmayı başardı.

E.T.- 1982

Uzay gemisinden bu kez kötü niyetli bir canavar ya da robot değil, ilgiye ve korunmaya muhtaç, kısa boylu, dost canlısı şirin bir varlık iniyor. Onu ilk gören ve iletişim kuran da çocuklar oluyor. Büyükler varlığının farkına varır varmaz, onu ele geçirmeye çalışırken, çocuklar onu evine sağsalim göndermek için ellerinden geleni yapıyor.

Pee-Wee’s Big Adventure- 1985

Amerikalı aktör Paul Reubens’in televizyon ekranlarında şöhrete kavuşturduğu Pee-Wee Herman karakterinin sinema filmi. Çizgi film kahramanlarını aratmayan, son derece hareketli, çılgın ve çocuksu bir karakter olan Pee-Wee, kötü bir çocuk tarafından çalınan bisikletini bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ünlü yönetmen Tim Burton, ilk sinema filminde küçük seyircilere canlı ve renkli bir hayal dünyası sunuyor.

Kayıp Balık Nemo 2003

Hafıza sorunu olan Dory adlı mavi bir balıkla birlikte oğlu Nemo’yu arayan palyaço balığı Marlin’in harikulade eğlenceli serüvenleri. Akvaryumun güvenli ortamından okyanusun bilinmezlerle dolu dünyasına çıkan Nemo, başta köpekbalıkları olmak üzere kimseye yem olmadan Sydney’deki bir diş hekiminin muayenehanesindeki oğluna ulaşmaya çalışır.

Oyuncak Hikayesi 2- 1999

Video oyunları çağında oyuncaklarla hayal gücü arasındaki ilişkiyi başarıyla vurgulayan seri, çocuklara dostluğun değerini hatırlatır. Serinin ikinci filmi daha çok macera ağırlıklı. Andy’nin en sevdiği oyuncaklardan biri olan kovboy Woody, bir oyuncak koleksiyoncusunun eline geçince, diğer oyuncaklar astronot Buzz Lightyear’in liderliğinde Japonya’daki bir müzeye gönderilen Woody’yi kurtarma operasyonu düzenliyorlar.

Sevimli Canavarlar- 2001

Dolap kapısından çıkarak çocukları korkutan ve böylelikle canavarlar ülkesinin enerji ihtiyacını sağlayan iki arkadaşın serüvenleri.

Koralin ve Gizli Dünya – 2009

Anne ve babanın ilgisizliğinden sıkılıp başka dünyalara kaçmak ilk başta eğlenceli olabilir. Hatta orada anne ve babanızın benzerleriyle dahi karşılaşabilirsiniz. Ne var ki, hiçbir şey gerçek dünyanın ve anne ile babanın yerini tutamaz. Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan film, çocukları yanıltıcı hayal dünyalarına karşı uyaran fantastik bir serüven vaat ediyor.

Yukarı Bak- 2009

Bakımevine gitmektense evini balonların yardımıyla uçuran ve Güney Amerika’ya doğru yola çıkan yaşlı adam ile 8 yaşındaki bir çocuğun heyecan dolu maceraları. Yaşlı adam başlangıçta hiç sevmediği çocukla birlikte, konuşan köpeklerin, kötü adamların ve nadir bulunan kuşların olduğu bir dünyayı keşfeder. İki yalnız insanın dostluğunu anlatan duygusal ve eğlenceli bir macera öyküsü.

Çılgın Hırsız -2010

İnsanları ve çocukları hiç sevmeyen, “kötü biri” olarak anılmaktan memnun olan çılgın hırsız Gru, üç yetim kız çocuğuyla tanıştıktan sonra şefkatli, iyi kalpli bir babaya dönüşüyor. Görsel atmosferi, çizgileri ve karakter tasarımlarıyla diğer animasyonların arasından hemen sıyrılan filmi seyre değer kılan bir başka unsur da Gru’nun işçisi olarak çalışan şirin “minyonlar”.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 – 2014 

İlk filmde Hiccup, avladığı ilk ejderhayı öldürmeye kıyamamış ve onunla dost olmuştu. Hiccup ve arkadaşı Dişsiz, iki halk arasında yıllardır süren düşmanlığı bitirmekle kalmamış, sağlam bir dostluk da kurmuştu. Bu filmde halklar arasındaki kardeşliği sürdürmek için ikisi birlikte yeni serüvenlere atılıyor ve Hiccup’ın geçmişindeki sırları çözüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL