SİNEMA

Çizgi roman ‘dan and sam’ sinemaya uyarlanıyor!

Çizgi roman uyarlamalarına bir yenisi daha ekleniyor. Universal Pictures, 2015’te yayınlanan aynı isimli çizgi romana dayanan “Dan and Sam” filmi için çalışmalara başladı. Ödüllü drama “37 Second”ı yazıp yöneten ve..

Çizgi roman ‘dan and sam’ sinemaya uyarlanıyor!

Çizgi roman uyarlamalarına bir yenisi daha ekleniyor.

Universal Pictures, 2015’te yayınlanan aynı isimli çizgi romana dayanan “Dan and Sam” filmi için çalışmalara başladı. Ödüllü drama “37 Second”ı yazıp yöneten ve katıldığı festivallerde beğeni toplayan Hikari, doğaüstü öğeler içeren romantik hikayeyi uyarlamak için yönetmen koltuğuna oturacak. 

Mark Watson ve Oliver Harud tarafından yazılan orijinal “Dan and Sam”, popüler bir Londra restoranına sahip, mutlu bir şekilde evlenen başarılı bir çift üzerinde yoğunlaşıyor. Sam, bir kazadan sonra Dan’ın kollarında öldüğünde, Dan’e, yeniden aşık oluncaya kadar Sam’in her yıl aynı gece ona geri dönebileceği bir imkan verilir. Dan, yılda bir de olsa onu görebildiği için çok mutludur ve başkasına aşık olmak aklının ucundan bile geçmemektedir.  

Hikari, geçen yılki Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde İzleyici Ödülü kazanan “37 Seconds” adlı filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlenmişti. Hikari’nin yöneteceği sinema uyarlamasını Molly Smith Metzler yazacak. Marc Platt ve Adam Siegel, Automatik Entertainment aracılığıyla filmi üretecek olan Brian Kavanaugh-Jones ve Fred Berger’le birlikte prodüksiyonu yürütecekler.

Rian Cahill filmin baş yapımcısı olacak. Sara Scott ve Lexi Barta projeyi stüdyo adına denetleyecekler. Filmin üretimine Koronavirüs pandemisi sonrası başlanması ve en iyi ihtimalle 2021 yazında gösterimde olması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL