SİNEMA

Çin’de sinema salonları yeniden açıldı!

Kısa süre öncesine kadar Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan Çin’de salgının büyük ölçüde kontrol altına alınmasının ardından 500’den fazla sinema salonu yeniden açıldı. Şu anda tüm dünyada..

Çin’de sinema salonları yeniden açıldı!

Kısa süre öncesine kadar Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan Çin’de salgının büyük ölçüde kontrol altına alınmasının ardından 500’den fazla sinema salonu yeniden açıldı.

Şu anda tüm dünyada etkisini hissettiren Corona virüsü salgınının ilk görüldüğü ülke olan Çin, hazırlıksız yakalanması nedeniyle bu salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olsa da, son dönemde aldığı tedbirlerle salgının yayılmasını büyük ölçüde durdurmayı başardı. Ülkede görülen Corona vakası hızla düşerken, insanlar da temkinli bir şekilde de olsa yavaş yavaş gündelik hayatlarına dönmeye başladı.

Çin medyasında yer alan haberlere göre ülke genelinde salgın nedeniyle kapatılan sinema salonlarından 507’si yeniden kapılarını açtı. Ancak Çin’de üç binden fazla insanın hayatını kaybettiği salgın sonrası sosyal mesafelerini mümkün olduğunca korumaya çalışan insanların şimdilik sinema salonlarından büyük ölçüde uzak durduğu ve açık olan sinema salonlarında hasılatın olduğu düşük olduğu belirtiliyor. Salonların yeniden açıldığı beş eyaletten ikisinde tek bir sinema bileti bile satılamazken, diğer üç eyalette elde edilen toplam gişe hasılatı da 2000 doların altında kaldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL