MEKANLAR SEYAHAT

Çin’de görülmeye değer bir dağ!

Çin’in doğusundaki Anhui eyaletinin güneyinde bulunan Huangshan Dağı, 1200 metre kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Yüksek tepeler ve derin vadilere sahip dağın iklimi, tepelerin yüksekliğine göre değişmekte. Çok bulutluluk, büyük oranda..

Çin’de görülmeye değer bir dağ!

Çin’in doğusundaki Anhui eyaletinin güneyinde bulunan Huangshan Dağı, 1200 metre kilometrekarelik bir alanı kapsıyor.


Yüksek tepeler ve derin vadilere sahip dağın iklimi, tepelerin yüksekliğine göre değişmekte. Çok bulutluluk, büyük oranda nem ve yoğun yağış, dağın başlıca iklim özelliklerini oluşturuyor. Çin’in çeşitli tanınmış dağlarının güzelliklerinin buluştuğu Huangshan Dağı, “dört özel manzarası”yla ünlü. Birinci manzara, dağın özel manzarasını oluşturan ilgi çekici çam ağaçları.

Dağdaki 100 yaşından büyük çam ağaçlarının sayısı 10 bini geçmiş. İkinci manzara, ilginç taşlardan oluşmakta. Çok sayıda dimdik tepe yer alan Huangshan Dağı’nda tehlikeli kayalar ihtişamlı görüntüler ortaya koyar.

Üçüncü manzara, görmeye doyulmayacak bulut denizidir. İklim, tepelerin yüksekliğine göre değiştiğinden dağ bölgesindeki vadiler çoğu zaman bulutlarla örtülü.

Dördüncü manzarayı ise dağdaki ünlü kaplıca oluşturuyor. Özellikle kış aylarında kaplıcaya girmek, heyecan verici bir deneyim yaşatıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL