SİNEMA

Christopher McQuarrie, 18+, Jack Reacher filmi çekmeyi düşünüyor!

Yeni bir Jack Reacher filmi gelebilir! Tom Cruise ile birçok filmde birlikte çalışan Christopher McQuarrie, yeni bir Lee Child kitap uyarlaması Jack Reacher filminin peşinde olduğunu açıkladı. Yine Tom Cruise’un..

Christopher McQuarrie, 18+, Jack Reacher filmi çekmeyi düşünüyor!

Yeni bir Jack Reacher filmi gelebilir!

Tom Cruise ile birçok filmde birlikte çalışan Christopher McQuarrie, yeni bir Lee Child kitap uyarlaması Jack Reacher filminin peşinde olduğunu açıkladı. Yine Tom Cruise’un başrolüne geçmesi planlanan Jack Reacher filmi, 18+ olabilir. McQuarrie, Spoiler Special Podcast’e konuştu.

İlk Jack Reacher filmini 2012 yılında çeken Christopher McQuarrie, o günden bugüne Tom Cruse ile birlikte Mumya, Görevimiz Tehlike 5, Yarının Sınırında gibi yapımlara imzasını atmıştı. Şimdi ise Jack Reacher devam filmi gündeme geldi. Jack Reacher ile ilk kez bir araya gelen ikili, ortaklıklarını devam ettirecek gibi görünüyor. McQuarrie, Empire Magazine’e konuştu ve şu sözleri sarf etti: “Tom ile birlikte seri devam etseydi Reacher’ın nasıl konumlanacağı hakkında konuşuyorduk. Deadpool ve Joker sonrası Jack Reacher r-rated film, devam halkası olabilirdi ve kitaplardaki şiddetten faydalanabilirdi. Tam olarak buna odaklanabiliriz. Bu hiç Tom’a göre bir karakter değil ve gelecekte yapmayı umduğum daha da Tom’a benzemeyen planlarımız var.”

Jack Reacher filminin konusu şöyleydi: Pittsburgh kentinde sakin ve güneşli bir sabah, mesai saatinden hemen önce insanlar işlerine doğru koşturmakta, günlük telaşlarını yaşamaktadırlar. Tam bu sırada 10th Street köprüsüne bakan parkta, nehrin karşısı yakasından gelen 6 el silah sesi duyulur ve birkaç dakika içinde 5 masum insan kanlar içinde yere yığılarak hayatını kaybeder. Usta bir nişancının elinden çıktığı belli olan bu olayı Pitssburg polis departmanının çözmesi ve katil zanlısını yakalaması fazla sürmez; daha 24 saat dolmadan 5 cinayetin faili yakalanır. Fakat sorgu esnasında hiçbir şey söylemeyen genç adam bir kağıda sadece “Jack Reacher’ı bulun!” yazar. Tüm kanıtlar gün gibi ortadayken eski bir asker olan Jack Reacher olayın görünmeyen yönlerini açığa çıkartacağı bir davanın içine girecektir. Bu arada zanlı Jason Barr’ın avukatı Helen Rodin de Bölge Savcısı olan Alex Rodin’in kızıdır. Baba-kız arasındaki hesaplaşmanın boyutları ise çok farklıdır…

Christopher McQuarrie ve Tom Cruise son olarak Mission Impossible Yansımalar’da birlikte çalıştı. Ayrıca Mission Impossible 7 ve 8’de de çalışmaya devam edecekler. Coronavirüs nedeniyle Mission Impossible 7’nin çekimleri durdurulmuştu. Prodüksiyonuna Eylül’de devam edileceği biliniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL