MEKANLAR SEYAHAT

Bu yolda yılda 200 kişi hayatını kaybetti!

Kimileri için tatil varılacak yer değil, yolda geçirilen zaman oluyor. Özellikle manzara seyretmeyi sevenler için, büyülenerek yol alacağınız dünyada çok ilginç yollar bulunuyor. Bu fotoğraflara baktığınızda tek yapabileceğiniz şaşırmak ve..

Bu yolda yılda 200 kişi hayatını kaybetti!

Kimileri için tatil varılacak yer değil, yolda geçirilen zaman oluyor. Özellikle manzara seyretmeyi sevenler için, büyülenerek yol alacağınız dünyada çok ilginç yollar bulunuyor. Bu fotoğraflara baktığınızda tek yapabileceğiniz şaşırmak ve hayran kalmak.

Kayalık bir koyda bulunan sevimli Port de Sa Calobra köyüne ulaşmak için tek yol olan 13 kilometrelik Calobra yolu, İspanya’nın meşhur Mayorka Adaları’nda konumlanmış dünyanın en iyi manzaralarına sahip bir yol.
Yılda yaklaşık 200 kişinin hayatını kaybettiği bu dehşet veren yol, özellikle maceracı ve korkusuz bisikletçilerin favorisi. Burası, La Paz’ın 56 kilometre kuzeydoğusunda Coroico’ya doğru olan bir yol. Bu yola ulaşmak için La Paz’dan çıkarken La Cumbre Geçidi’nde 4 bin 650 metreyi bulan yükseklik, Coroico’da 1200 metreye düşüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL