Aktüel

Bu ülkelerde sinemalar açılıyor!

Avrupa ülkeleri normalleşme adımları atmaya devam ediyor. İspanya’da sinemaların 26 Mayıs’ta açılma kararı almasının ardından benzer iki karar Norveç’ten ve Çek Cumhuriyeti’nden geldi. Norveç’teki sinemalar 7 Mayıs’ta, Çek Cumhuriyeti’ndekiler ise 11 Mayıs’ta kapılarını..

Bu ülkelerde sinemalar açılıyor!

Avrupa ülkeleri normalleşme adımları atmaya devam ediyor. İspanya’da sinemaların 26 Mayıs’ta açılma kararı almasının ardından benzer iki karar Norveç’ten ve Çek Cumhuriyeti’nden geldi. Norveç’teki sinemalar 7 Mayıs’ta, Çek Cumhuriyeti’ndekiler ise 11 Mayıs’ta kapılarını açabilecek.

Norveç’te sahne başı 50 kişiyle sınırlı kalınacak ve insanların birbiriyle 1 metre mesafe bırakması gerekecek. Ancak alınan karar sinemaların hepsinin kapısını açacağı anlamına gelmiyor. Deadline’ın haberine göre mekanları belli sayıda izleyiciye açmak giderler için yeterli olmayabilir. Ayrıca gösterilecek içeriklerin azlığı da sıkıntı yaratıyor. Norveç’te ilk olarak yerel filmlerin ve Sam Mendes’in 1917 filminin vizyona girmesi bekleniyor.

Ülkede şimdiye kadar 7,759 vaka ve 10 ölüm görüldü. Norveç genelinde karantina kararı Mart ayının ortasında çıktı. Karantina önlemlerini gevşetmeye başlayan hükümetin aldığı kararlar sonrası okullar da açılmaya başladı.

Çek Cumhuriyeti’nde sinemalarla birlikte dükkanlar, restoranlar ve oteller de açılacak. Benzer şekilde sinemalarda izleyiciler arasında bir koltuk boş kalmak zorunda. Ayrıca açılacak olan sinemalar öncesinde dezenfekte edilecek. İçecek ve yiyecek satışı olmayacak. Çek Cumhuriyeti’nde şimdiye kadar 7,689 vaka ve 1 ölüm görüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL