SİNEMA

Bu toplantı farklı toplantı!

Genç gazeteci Ali Keklik Bayi Toplantısı filmini kaleme aldı. Biraz geç olsa da sonunda Bayi Toplantısı filmini geçtiğimiz günlerde izleme fırsatım oldu. Açıkçası ben kolay kolay bir filmi sinemada izleyecek..

Bu toplantı farklı toplantı!

Genç gazeteci Ali Keklik Bayi Toplantısı filmini kaleme aldı.

Biraz geç olsa da sonunda Bayi Toplantısı filmini geçtiğimiz günlerde izleme fırsatım oldu. Açıkçası ben kolay kolay bir filmi sinemada izleyecek kadar değer bulmam. İtiraf etmek gerekirse bu film beklentimiz biraz üzerindeydi. Filmi sinemada izlediğimize pişman olmadım. Bol kahkaha dolu bir film olmuş emeği geçenleri kutluyorum.

Bayi Toplantısı, mecburen katıldıkları bayi toplantısında kendilerini birbirinden eğlenceli maceraların içinde bulan üç beyaz eşya satıcısının hikayesini konu ediyor. Küçük Esnaf, Yol Arkadaşım, Yol Arkadaşım 2’nin senaristi İbrahim Büyükak ve yönetmeni Bedran Güzel’den yepyeni bir komediyi izleyicileriyle buluşturuyor. Küçük esnafların büyük hikâyesi izleyenleri çok eğlendireceğini düşünüyorum. IMDB puanı 6.8 olan filmin kadrosunda Safa Sarı, Büşra Pekin, Onur Buldu, İbrahim Büyükak, Doğu Demirkol gibi isimler yer alıyor.

BKM yapım tarafından ortaya konan ve senaryosu İbrahim Büyükak tarafından yazılan ve 21 Şubat ayında vizyona giren film şuana kadar izleyenlerin beğenisini kazanmış durumda.

Filmde Onur Buldu, film için saçlarını feda etti. Çekimler öncesinde saçlarının ortasını kazıyarak 20 yaş yaşlanmayı göze alan Buldu, yeni görüntüsüyle gerçek bir ‘küçük esnaf’ olduğunu görüyoruz.

Film önerim

Diğer taraftan haftanın film önerim ise Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür gibi isimlerin rol aldığı Nuh tepesi filmi. Nuh Tepesi, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL