SİNEMA

Bu sanat filmler kaçmaz!

Sizler için mutlaka izlemeniz gereken 7 sanat filmini listeledik. Şimdiden iyi seyirler. At Eternity’s Gate Vincent van Gogh’un hayatına dair bilinmeyenler ve Arles’teki son zamanlarını konu edinen yapımda, başrolde yer..

Bu sanat filmler kaçmaz!

Sizler için mutlaka izlemeniz gereken 7 sanat filmini listeledik. Şimdiden iyi seyirler.


At Eternity’s Gate


Vincent van Gogh’un hayatına dair bilinmeyenler ve Arles’teki son zamanlarını konu edinen yapımda, başrolde yer alan isim Willem Dafoe. Dafoe’nun ünlü ressama olan benzerliğinin yanı sıra muhteşem performansı ve titizlikle hazırlanan dönem kostümleri bir araya geldiğinde ortaya çıkan sonuç görsel bir terapi niteliğinde.


The Endless Trench


Yıl 1936… Faşizm tarafından ele geçirilen bir ülkede geçen etkileyici bir iç savaş dramı. Film, İspanya’nın güneyinde yer alan bir Endülüs kasabasında, öldürülmek üzere işaretlenmiş bir adam ile onu korumak için herşeyini feda etmeye hazır bir kadını merkezine alıyor. Bir evde yaşanan hapis hayatı, ölüm kalım mücadelesi ve duygusal fırtınaları dramatik bir çerçeveden izlerken, psikolojik klostrofobinin doruklarına ulaşıyoruz.


Sunset


I. Dünya Savaşı öncesi, Avrupa’nın kalbi Macaristan’da geçen bir dram. Geçmişine dair sırları ortaya çıkarmak isteyen genç bir kızın, bu yolda korkusuz bir kadına dönüştüğü sarsıcı bir hikaye. Film, Irisz Leiter adlı genç kadının, eskiden ailesine ait olan ve kendi soyadını taşıyan şapka dükkanında çalışma hayaliyle Budapeşte’ye geri dönüşü ve ne pahasına olursa olsun burada kalarak ailesine ait sırları ortaya çıkarma mücadelesini merkezine alıyor.


Skin


Irkçılar tarafından yetiştirilen ve FBI’ın arananlar listesinin en başında yer alan Bryon Winder adında beyaz ırkın üstünlüğüne inanan bir adamın gerçek hikayesi. Yüzünü kaplayan dövmeleri ile çevresinde nam salmış yoksul bir genç olan Bryon, yıllardır savunduğu düşüncelerinden sıyrılarak içinde nefrete yer olmayan yeni bir hayatın kapılarını aralar. Sevdiği kadın ile evlenerek üç çocuk sahibi olan Bryon’ın geçmişi peşini kolay kolay bırakmayacaktır.


The Wolf’s Call


Fransız sinemasında görmeye alışık olmadığımız, bir denizaltı ve çevresinde dönen olayları merkezine alan gerilim türündeki yapım. Film, bir Fransız denizaltı mürettabatının kendilerini uluslararası bir krizin ortasında bulmasını ve nükleer bir kıyamet ile birlikte gelebilecek olası bir dünya savaşını önlemek adına mümkün olan her yolu denemelerini konu ediniyor. Tek bir hataları tüm dünyanın kaderini değiştirebilir.


Long Day’s Journey into Night


Geçmişin günümüze, hayallerin gerçeğe karıştığı duygusal bir deneyim ve dramatik bir başyapıt. Film, 12 yıl önce kaçtığı memleketine geri dönen ve sevdiği kadının hatırasının izini süren Luo Hongwu adındaki bir adamın hikayesini merkezine alıyor.


Arctic


Arctic’, zorlu ve acımasız doğa koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren Overgård adında bir adamın dramatik hikayesini merkezine alıyor. Gerilimi yüksek yapımda, trajik bir uçak kazasından sağ kurtulan karakterin hiçliğin ortasında verdiği psikolojik ve fiziksel savaş, Mads Mikkelsen’ın muhteşem performansıyla ekranlara taşınıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL