SİNEMA

Bu hafta vizyonda 7 yeni film var!

Türk sinemseverler bu hafta sonu 7 yeni filmle tanışıyorlar. Yabancı yapımlardan aralarında en iyi film ve en iyi uyarlama senaryo dalları olmak üzere toplamda 6 dalda Oscar adayı olan Tavşan..

Bu hafta vizyonda 7 yeni film var!

Türk sinemseverler bu hafta sonu 7 yeni filmle tanışıyorlar. Yabancı yapımlardan aralarında en iyi film ve en iyi uyarlama senaryo dalları olmak üzere toplamda 6 dalda Oscar adayı olan Tavşan Jojo / Jojo Rabbit; uluslararası en iyi film ve en iyi belgesel dallarında 2 kez Oscar adayı olan Bal Ülkesi / Honeyland haftanın dikkat çeken yapımları olarak gözümüze çarpıyor.

Aşk Tesadüfleri Sever 2

2010 yapımı Aşk Tesadüfleri Sever filminin devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda bu defa Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak birlikte oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan, Aytaç Şaşmaz, Zuhal Olcay, Uğur Polat ve Erkan Can gbi oyuncular yer alıyor.

Aşk Tesadüfleri Sever 2, bir kez daha tesadüflerin aşka hizmet edişini anlatıyor. Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan film, geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırırken seyircisini 1960’lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuğa çıkarıyor.

Bal Ülkesi / Honeyland

Uluslararası en iyi film ve en iyi belgesel dallarında 2 kez oscar adayı olan Bal Ülkesi’nin yönetmenliğini Tamara Kotevska ve Ljubomir Stefanov ikilisi üstleniyor.

Eltilerin Savaşı

Yönetmen koltuğunda Onur Bilgetay’ın oturduğu filmin senaryosunu, başrolde de yer alan Gupse Özay kaleme alıyor. Filmin kadrosunda Özay’a, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ, Uraz Kaygılaroğlu, Füsun Demirel ve Ali İpin gibi oyuncular eşlik ediyor.

Güller Ülkesi: Damascena

Todor Anastassov ve Alexander Smolyanov’un yönettiği; Alexander Smolyanov ve Maria Laleva’nın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Veselin Plachkov, Dimitar Banenkin, Neda Spasova, Simona Halacheva ve Lyuben Chatalov paylaşıyor.

Kirpi Latte ve Büyülü Taş / Latte Igel und der magische Wasserstein

Yaşadıkları ormanı kuraklıktan kurtarmak için bir araya gelen bir kirpi ve düşmanı sincabın hikayesinin konu edildiği Kirpi Latte ve Büyülü Taş’ın yönetmen koltuğunda Regina Welker ve Nina Wels otururken senaryoyu ise Martin Behnke ve Andrea Deppert kaleme alıyor.

Sefiller / Les misérables

Ladj Ly’nin yönettiği ve Giordano Gederlini ile birlikte senaristliğini üstlendiği Fransız menşeli filmin başrollerinde Damien Bonnard, Alexis Manenti, Jeanne Balibar, Steve Tientcheu ve Sofia Lesaffre yer alıyor.
Les Misérables, suç karşıtı bir ekibe katılan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Stephane, Paris banliyölerinden Montfermeil’deki suçla mücadele eden bir birliğin yeni üyesidir. Yeni ortamına adapte olmaya çalışan Stephane, birliğin deneyimli üyeleri olan Chris ve Gwada ile birlikteyken komşu çeteler arasındaki gerginliğin hızlıca yükseldiğini fark eder.

Tavşan Jojo / Jojo Rabbit

2020 Oscar Ödüllerine 6 dalda aday gösterilen Tavşan Jojo’nun yöentmen koltuğunda aynı zamanda senaryosunu Christine Leunens ile birlikte kaleme alan ve başrolünü de Roman Griffin Davis ile paylaşan Taika Waititi oturuyor. Filmin kadrosunda ise Davis ve Waititi’nin yanı sıra Thomasin McKenzie, Sam Rockwell ve Scarlett Johansson yer alıyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL