SİNEMA

Bu filmlerin başrollerinde şehirler var!

Öyle filmler var ki bazen oyuncuları izlemeyi, konuyu takip etmeyi bırakıp filmdeki mekanlarda, sokaklarda kayboluyoruz. Bu filmlerin başrolünde şehirler yer alıyor. Bazen Roma’ya gidiyoruz, bazen İstanbul’a. İşte birbirinden etkileyici o..

Bu filmlerin başrollerinde şehirler var!

Öyle filmler var ki bazen oyuncuları izlemeyi, konuyu takip etmeyi bırakıp filmdeki mekanlarda, sokaklarda kayboluyoruz. Bu filmlerin başrolünde şehirler yer alıyor. Bazen Roma’ya gidiyoruz, bazen İstanbul’a. İşte birbirinden etkileyici o filmler…

Vicky Cristina Barcelona (Barselona Barselona, 2008)

Vicky ile Cristina adlı iki genç Amerikalı kadın İspanya’da bir yaz tatili geçirirler. Vicky, evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadınken Cristina özgür ruhlu biridir. Kaderleri bir şekilde ressam Juan Antonio Gonzalo ile kesişir ve bu hayatlarının en unutulmaz tatili olur. Filmde Rebecca Hall, Scarlett Johansson, Javier Bardem, Penelope Cruz yer alıyor ama başrol Barcelona’nın!

Leaving Las Vegas (Elveda Las Vegas, 1995)

Filmde alkol sorunları yüzünden her şeyini kaybetmek üzere olan Nicolas Cage, Las Vegas’a gelir. Burada tesadüfen tanışacağı hayat kadını ile yıldırım aşkı yaşaması, hayata farklı bir açıdan bakmasına sebep olur. Yönetmen koltuğunda Mike Figgis’in oturduğu filmde, Nicholas Cage, Elisabeth Shue, Steven Weber gibi ünlü oyuncular var ama filmde en fazla parlayan detay kesinlikle Las Vegas.

In Bruges (Brüj’de, 2008)

Kiralık katil olan Ray ve Ken, zor bir işin ardından patronları Harry Waters tarafından Belçika’nın romantik şehri Brugge’a tatile gönderilir. Burada onları pek çok sürpriz beklemektedir. Filmi izledikten sonra Bruges’e gitmek için her yolu deneyeceğiniz kesin.

City of God (Tanrı Kent, 2002)

Rio De Janerio’nun suç dolu gecekondu mahallelerinde geçen izleyiciyi altüst eden bir film. 60’lı yıllarda geçen film gücünü uyuşturucu savaşlarından alan Tanrıkent’in hikayesini anlatıyor… Film izlerken arka sokaklarda yaşayan iki arkadaşın hikayesini takip etmeye başlar ve Rio de Janerio sokaklarında kayboluruz.

Anlat İstanbul (2005)

İstanbul ve gece. Beş hikaye. Birbirinden çok ayrı gibi görünen bu hikayeleri birleştiren bir tek şey var. Bu hikayeler eski peri masallarına benziyorlar. Beş ünlü masal İstanbul gecesinde bir belirir bir kaybolur. Sıradan hayatların içinde masalımsı pırıltılar yanar ve söner… İstanbul her zamanki gibi büyüleyicidir.

To Rome With Love (Roma’ya Sevgilerle, 2012)

Amerikalı tanınmış mimar John gençliğinin kenti olan Roma’da tatildedir. Gençliğinin sokaklarında gezerken henüz genç bir adam olan Jack ile karşılaşır. Jack’in ise başı sevgilisi Sally’nin güzel ve belalı arkadaşı Monica’yla derttedir. Roma’yı güzelleyen eşsiz bir Woody Allen filmi.

Midnight in Paris (Paris’te Gece Yarısı, 2011)

Yönetmen koltuğunda yine başarılı filmlerin yönetmeni Woody Allen’i görüyoruz. 2011 yapımı olan filmde Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard gibi önemli oyuncular boy gösteriyor. Paris’in en gözde mekanlarını, ünlü tarihi kişiliklerini ve aşkın kokusunu ekran başında alabileceğiniz güzellikteki yerlerini ön plana çıkaran bu filmi kesinlikle izlenecekler listenize ekleyin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL