SİNEMA

Bu Film Desteğinizi Bekliyor!

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada filmi destek bekliyor. Ödüllü yönetmen Özgürcan Uzunyaşa’nın yeni projesi için kampanya başlatıldı. Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada sinemaseverlerin desteğini bekliyor. Ödüllü yönetmen Özgürcan Uzunyaşa’nın yeni..

Bu Film Desteğinizi Bekliyor!

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada filmi destek bekliyor. Ödüllü yönetmen Özgürcan Uzunyaşa’nın yeni projesi için kampanya başlatıldı.

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada sinemaseverlerin desteğini bekliyor. Ödüllü yönetmen Özgürcan Uzunyaşa’nın yeni projesi için Fongogo üzerinden destek kampanyası başlatıldı.

Sinema eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamlayan Özgürcan Uzunyaşa, ilk kısa filmi Lohusa’yı 2014 yılında çekti. Aynı yıl Sinema Genel Müdürlüğü’nden aldığı destekle Güneş Bisikletimi Yaksın’ı tamamladı. 2015’te Maske’yi, 2018’de Beyaz Bir Gece’yi yönetti. Uzunyaşa’nın filmleri dünya çapında festivallerde seçkilere girdi ve ödüller aldı. Öyküleri, çeşitli matbu ve çevrim içi mecralarda yer bulan Uzunyaşa, aynı zamanda Marşandiz Fanzin’in de makinistliğini üstleniyor.

Yönetmenin önümüzdeki kasım ayında prodüksiyon sürecine başlamayı planladığı yeni projesi ise Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada. Kayıp Rıhtım’ın da basın sponsorları arasında yer aldığı Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada için ön hazırlık süreci devam ediyor. Çekimleri, 8-9 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan film şu anda ön hazırlıklarını sürdürüyor.

Yayınlanan resmi özete göre filmin konusu şu şekilde:
“Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada,” sınavına gireceği okulun jüri üyesi tarafından tacize uğrayan genç bir kadının çevresindeki erkler tarafından sürekli sorgulanarak gerçeklik algısını korumaya çalışmasına odaklanan gerçeküstü bir drama.”

Başrolünde Öyküsu Özyürek’in yer aldığı yapımın oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler Güçlü Yalçıner ve Kayhan Berkin.

Yapımcılığını Koray Arıgümüş’ün üstleneceği, sanat yönetmeni koltuğunda ise Emre Öksüz’ün olduğu filmin, teatral ve sinemasal gerçekliğin kırıldığı yoğun bir atmosfere sahip olacağı biliniyor. Film, tiyatro ve sinema dünyasındaki yozlaşmış güç ilişkileri ve bu yozlaşmışlığın genç oyuncu adayları için ne anlama geldiği üzerinde duruyor. Son zamanlarda #MeToo hareketiyle de gündemde olan, sahne arkası tacizler ve bu tacizlere bakış açıları konusunda, yeni bir perspektif sunmayı hedefleyen film, 2022 yılında seyirciyle buluşmayı planlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL