FESTİVALLER

Bu Festivaller Kaçmaz!

Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali – 5-7 Eylül Bu yıl 48’incisi yapılacak festival kortejle başlayacak. Yarışmalar, yerel lezzetler ve üzüm bağları gezisinin de olacağı etkinlikte alaturka akşamları da düzenlenecek. Ayrıca Cumhuriyet..

Bu Festivaller Kaçmaz!

Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali – 5-7 Eylül


Bu yıl 48’incisi yapılacak festival kortejle başlayacak. Yarışmalar, yerel lezzetler ve üzüm bağları gezisinin de olacağı etkinlikte alaturka akşamları da düzenlenecek. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda İzel ve Orhan Hakalmaz sahne alacak. (urgup.bel.tr)


Bozcaada Bağbozumu festivali6-8 Eylül


Bu yıl 20’ncisi düzenlenecek festival, rengârenk pencereli evleri ve Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile tüm adaya yayılacak. Ayrıca adanın genç kızlarının katıldığı ‘Üzüm Güzeli Yarışması’ ve bağcılar arasında yapılan ‘Çavuş Üzümü’ yarışması da düzenlenecek. (gobozcaada.com)


GastroAntep  12-15 Eylül


Dört gün sürecek festivalde, katmer, beyran, firik pilavı, dolma, envai çeşit kebap tadımının dışında kek yapım atölyeleri ve zumba performansları gibi birçok etkinlik de olacak. Andrea Aprea, Anthony Genovese, Patrick Laine, Arda Türkmen, Cüneyt Asan ve Ömür Akkor gibi yerli-yabancı 44 şefin yer alacağı festivalin adresi Festival Park ve Hayri Tütüncüler Parkı. (gastroantepfest.com)

Çeşme Festivali – 18-22 Eylül

‘Ege’nin İki Yakası’ teması ile 25 yıl sonra yeniden gerçekleşecek festival; tarih, dans, müzik ve yemek kültürü buluşmalarına ev sahipliği yapacak. Ilıca, Alaçatı, Ildırı, Çiftlikköy ve Reisdere gibi Çeşme’nin en özel beldelerinde gün boyu devam edecek etkinliklerde her akşam bir konser gerçekleşecek. Festivalde Yunanistan’dan Eleftheria Arvanitaki ve Solon Lekkas gibi müzik gruplarının yanı sıra Maria Ekmekçioğlu, Georgia Kofinas gibi ünlü şefler atölye çalışmalarıyla yer alacak.


Oktoberfest 21 Eylül-6 Ekim


Münih’te düzenlenen festivalde amaç ekimin gelişini birayla kutlamak. 16 gün sürecek etkinlik, Almanların kısaca ‘d’ Wiesn’ ya da ‘d’Waasn’ olarak söyledikleri Theresienwiese’de yapılacak. Ahşap bira fıçısına çeşme çakılması töreni ile başlayacak festivalde büyük ve küçük olmak üzere iki çadır kurulacak. Özel biralar, bolca yemek servisi ve mini konserler katılımcıları bekliyor. (www.oktoberfest.de)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL