SEYAHAT

Bu çift dünyayı çıplak geziyor!

Doğayla bütünleşik bir yaşam felsefesi olarak çıplak dolaşma anlamına gelen naturizmi benimseyen Belçikalı bir çift, dünyayı çıplak dolaşıyor. Nudizm veya Naturizm, kişilerin vücutlarını utanmadan rahatlıkla sosyal olarak çıplak bir şekilde..

Bu çift dünyayı çıplak geziyor!

Doğayla bütünleşik bir yaşam felsefesi olarak çıplak dolaşma anlamına gelen naturizmi benimseyen Belçikalı bir çift, dünyayı çıplak dolaşıyor.
Nudizm veya Naturizm, kişilerin vücutlarını utanmadan rahatlıkla sosyal olarak çıplak bir şekilde bir arada ve doğa ile bütünleşmiş olarak bulunabilmeleri haline verilen isim. Seksüel bir anlam taşımayan bu ifade, bir felsefe olarak benimseniyor. Doğayla bütünleşik bir yaşam olarak da tanımlanan naturizmi benimseyen Belçikalı bir çift de 12 yıldır dünyayı çıplak bir şekilde dolaşıyor ve deneyimlerini de Instagram hesaplarından paylaşıyorlar. 12 yıl önce nudizmi denemeye başlayan Belçikalı çift Nick ve Lins’in hikayesini anlatacağız.

Belçikalı Nick ve Lins, 12 yıl önce nudizmi denemeye başladılar. Şimdilerde ise tam zamanlı olarak çıplaklar. Çiftin bu ilginç deneyimi ise 12 yıl önce Lins’in bir sağlıklı yaşam merkezinde bir günlüğüne rezervasyon yaptırmasıyla başladı. Çift, bu sağlık merkezi deneyimiyle birlikte en güzel yerlerin hepsinin kıyafetsiz politikaları olduğunu keşfetti. Sağlık merkezine ilk gittiklerinde insanların çıplak olmasından dolayı biraz çekindiklerini söylüyorlar;


“Ne bekleyeceğimize dair bir fikrimiz yoktu. Bu yerlerde neler olup bittiğine dair çok fazla bilgi veya referans bulamadık, bu yüzden çekiniyorduk. Arabamızı park ettiğimizde, yaklaşık 50 araba daha vardı. O gün hayatımız boyunca gördüğümüzden çok daha fazla çıplak insanı bir arada görecektik. Ve her zamankinden daha çok insan da bizi çıplak görecekti. Bu korkunç bir düşünceydi. Nitekim oraya vardığımızda kimsenin çıplaklığı umursamadığını fark ettik. Daha da önemlisi bu cinsel bir durum değildi.”

Çift bu deneyimin onları rahatlattığını ve özgürleştirdiğini fark etti. Ardından ise nudizmi daha fazla merak edip araştırmaya ve bunu bir hayat felsefesi haline getirmeye başladılar. Nudist sağlık merkezini düzenli olarak ziyaret etmeye başlayan çift, birkaç yıl sonra Lüksemburg’daki bir nudist kampına katılmaya karar verdi.


Çift ilk kamp deneyimlerini şu şekilde anlatıyor; “Kamp alanına vardığımızda gün ortasıydı ve elbette herkes çıplaktı. Uyum sağlamak için biz de kıyafetlerimizi çıkardık. Ancak çadırımızı henüz kurmamıştık. Çıplak bir şekilde çadır kurmaksa hiç kolay değildi. Nitekim zorlansak da çadırı kurduk, ardından başka bir çift geldi. Onlar çadırlarını kurduktan sonra soyundular. Bizse bunun daha kolay olduğunu fark ettik.”
Dünyayı çıplak bir şekilde gezmeye başlayan Nick ve Lins, Instagram sayfaları üzerinden deneyimlerini paylaşarak, nudizmi merak eden insanlara da ışık tutmayı amaçlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL