MEKANLAR SEYAHAT

Bombalama sonucu keşfedilen plaj!

Şimdilerde suç oranlarından dolayı gitmeye cesaret edemediğimiz Meksika, bağrında öyle bir hazine saklıyor ki görülmeye değer. Tarihi kalıntıları kadar bulunduğu coğrafi konum sebebiyle doğal güzellikleri de barındıran ülkede bombalama sonucu..

Bombalama sonucu keşfedilen plaj!

Şimdilerde suç oranlarından dolayı gitmeye cesaret edemediğimiz Meksika, bağrında öyle bir hazine saklıyor ki görülmeye değer. Tarihi kalıntıları kadar bulunduğu coğrafi konum sebebiyle doğal güzellikleri de barındıran ülkede bombalama sonucu bulunan ve “Saklı Plaj” olarak bilinen “Playa Del Amor” farklı görüntüsüyle büyülüyor.

Meksika’daki Playa del Amor plajı, etkileyici yapısı ve eşsiz güzelliğiyle görenleri etkisi altına alan bir güzelliğe sahip. Bu gizli plaj, Meksika’nın yemyeşil ve ıssız Marieta adalarından birinde yer alıyor. Ve ne ilginçtir ki bu saklı cennet bir bombalama sonucu tesadüfen bulunuyor.

Dışarıdan bakıldığında sade bir mağara gibi gözüken bu yerin içinde bir cennet yatıyor. Plaj, farklı görüntüsüyle sıradanlığı yıkmış ve uğrak bir mekan haline gelmiş halde. Playa del Amor, maceraperestler için popüler bir turistik mekan durumunda. Hatta bu ilginç yere birkaç tur şirketi günlük geziler düzenliyor.

Bir zamanlar koruma altına alınan bu plaj şu anda olduğu kadar kullanışlı ve güvenli durumda olan bir yer değildi.
Bağlı bulunduğu Marieta Adaları ise yüzlerce yıl önce volkanik faaliyetler sonucu oluştu. 90’lı yılların başlarında ise Meksika Hükumeti çok fazla kullanımı tercih edilmeyen, boş olan bu adaları askeri faaliyetler için kullandı.

Ada, bomba ve çeşitli patlayıcılar için bir test görevi de görüyordu. Bu test amaçlı gerçekleştirilen bombalamalar burada birçok mağara ve oyukların oluşum sebebi olarak biliniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL