SİNEMA VİDEOLAR

Bodrum esintisi getiren filmler!

Pandemi günlerinde dört duvar arasında kalıp kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte tatil serüveni de başladı. Yine her yıl olduğu gini ülke sınırları içinde tatil yapacakların büyük çoğunluğunun tercihi, Bodrum’da oldu. Biz de..

Bodrum esintisi getiren filmler!

Pandemi günlerinde dört duvar arasında kalıp kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte tatil serüveni de başladı. Yine her yıl olduğu gini ülke sınırları içinde tatil yapacakların büyük çoğunluğunun tercihi, Bodrum’da oldu. Biz de Bodrum’a gidemeyenler için Bodrum rüzgarı estirecek filmlerden bir seçki hazırladık…

Alev Alev

Film; Tarık Akan’ın canlandırdığı Bodrumlu kaptan Murat, göz alıcı Bodrum kızı Alev ve Alev’e lüks bir hayat sunan, kötü ama zengin, İstanbullu iş adamı Şahin’in arasındaki aşk üçgenini konu alıyor.

Bodrum Hâkimi

Sinemamızın sultanı Türkan Şoray ile Kadir İnanır ve Yıldırım Gencer’i bir araya getiren Bodrum Hâkimi; 1951 yılında Bodrum’a gelen ilk kadın hâkimin hikâyesinden uyarlanan, 1976 yapımı bir film. Filmin konusu, gerçek hayatta yaşanmış bir olaydan esinlenilerek yazılmış yerel bir türküden alınmış.

Mavi Sürgün

Bodrum’da çekilen filmler arasında en çok akılda kalan, Halikarnas Balıkçısı takma adıyla bilinen; Bodrum’u dünyaya ve Türkiye’ye herkesten çok tanıtan Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın hikâyesini anlatan Mavi Sürgün’de bir yazarın sürgün edildiği yerde yaşadığı iç hesaplaşma anlatılır.

Tatil

Gamsız Sacha, klan halinde Bodrum’da bir villada tatil yapan Danimarkalı bir uyuşturucu çetesi reisinin sevgilisidir. Havuz, dondurma, motosiklet derken Hollandalı bir adamla yakınlaşır ve işler tatsızlaşır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL