DİZİ SİNEMA

Birbirinden Sürükleyici Yapımlar!

Sinema tarihinin en popüler yönetmenleri arasında gösterilen Wachowski Kardeşler’in ellerinden çıkan dizi ve filmleri öğrenmeye hazır mısınız? Sense8 – IMDb: 8.3 Sense8, 8 farklı coğrafyada birbirinden farklı 8 insanın akıl..

Birbirinden Sürükleyici Yapımlar!

Sinema tarihinin en popüler yönetmenleri arasında gösterilen Wachowski Kardeşler’in ellerinden çıkan dizi ve filmleri öğrenmeye hazır mısınız?


Sense8 – IMDb: 8.3

Sense8, 8 farklı coğrafyada birbirinden farklı 8 insanın akıl almaz bir şekilde birbirlerini hissetmesiyle başlıyor. Aynı zihinleri, bilgileri ve yetenekleri paylaşabilen bu insanlar sayesinde dizi; oldukça sürükleyici bir hal alıyor. San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 kişi; tek bir ruh haline bürünerek birbirlerinin yeteneklerini paylaşabildiklerini fark ettikleri anda bazıları bir araya gelmeye çalışırken bazılarıysa birbirini öldürmeye çalışacak! Riley ve Will’in zihinlerinde canlanan yerde buluşmalarıyla başlayacak olan olaylar sizi adeta içine çekecek!


Cloud Atlas – IMDb: 7.4

1850’li yıllarda Pasifik Okyanusu’na minik bir yolculuğa çıkıyoruz! Adam Ewing, Yeni Zelanda’daki takım adalardan zorlu bir deniz yolculuğu yaparak Californiya’daki evine dönmektedir. Kendisi aynı zamanda bir günlük tutmaktadır ve günlüğü; 1930’lu yıllarda Belçika’da yaşayan, yetenekli ama fakir bestekar Robert Frobisher’ın eline geçer. Luisa Rey ise Reagan yönetimindeki Amerika’da yaşayan isyankar ruhlu bir gazetecidir. Yayın evi sahibi Timothy Cavendish, alacaklılarından canını kurtarmaya çalışmaktadır. Yakın gelecekte, Güney Kore’de bulunan Sonmi~451 ise kendisini var eden sisteme isyan eden android bir garsondur. Zachry ise medeniyetin çöküşüne ve ilkel kabilelerin insanlığa hükmetmesine şahit olmak üzeredir… Yani anlayacağınız Cloud Atlas’ta geçmiş, şimdi ya da gelecek; hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Lana ve Andy Wachowski kardeşlerin Alman yönetmen Tom Tykwer ile birlikte senaryosunu yazıp yönettiği filmde; Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Ben Whishaw, James D’Arcy, Doona Bae ve Susan Sarandon gibi yıldız isimler yer alıyor.

V for Vendetta – IMDb: 8.2

2020 yılında İngiltere’de geçen V, son derece baskıcı bir toplum düzenini ele alıyor. Türlü yasak ve engellerle idare edilen halk, şiddete eğilimli davranışlar göstermeye başlamıştır. Bu koca kargaşanın ortasında bir anda beliren V, belaya bulaşmış masum bir kadını kurtarır. V’nin Evey’i kurtarışı, aslında ulusun kurtuluşunu temsil etmektedir. Çünkü Evey’nin davranışları, toplumun uyanışını ve başkaldırısını başlatan unsurdur. İşte bu yüzden zaman, ayaklanma zamanıdır! Alan Moore’un romanından uyarlanan bu filme bayılacaksınız!


The Matrix Reloaded – IMDb: 7.2


Neo kendisini ajanların ve makinelerin elinden kurtarmayı başarır. Ancak makineler, insanların elinde kalan son şehir olan Zion’u bulma konusunda önemli aşamalar kat etmişlerdir. Neo’nun görevi artık yalnızca kendisini kurtarmak değil, daha önce kurtulmuş olan insanlığı bir kere daha kurtarmak olacaktır. Zion direnirken Neo da Anahtarcı’yı bulmalı ve hem kendisiyle hem de insanlıkla ilgili yeni sırları öğrenmelidir. Wachowski kardeşlerin elinden çıkmış, bilim kurgu severlerin hayır diyemeyeceği bir yapım!


The Animatrix – IMDb: 7.4


Matrix dünyasının animasyon ortamına aktarılmış hikayelerinden oluşan Animatrix, unutulmaz bir kılıç gösterisiyle başlıyor. Bilgisayarlı animasyon teknolojisinin henüz gelişmediği zamanlar için oldukça önemli bir yapım olan Animatrix, adeta Matrix Reloaded için büyüleyici bir fragman niteliğinde! Matrix 1 ve 2 arasında bir köprü olmaktan çok yeni film için heyecan yaratmayı hedefleyen bu yapıma aşık olacaksınız!


The Matrix – IMDb: 8.7


The Matrix’e göre yaşadığımız gerçekliğin dışında bir de yaşananın ötesinde bir gerçeklik vardır. Biri rüya, diğeriyse Matrix! Kahramanımız Neo (Keanu Reeves), son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçekleri bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek yabancı Trinity ile tanışır. Bu kadının götüreceği dünyada Neo; Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bilinmeyenleri öğrenecektir. Dünyanın dört bir yanında hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan bu bilim kurgu efsanesini hala izlemediyseniz elinizi çabuk tutun!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL