SİNEMA

Birbirinden Romantik Aşk Filmleri!

Aşk filmleri listemizi oluştururken IMDB aşk filmleri listelerinden de destek aldığımızı özellikle belirtmek isteriz. İşte, gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri ve film önerileri listemiz; 10. Makas Eller (1990) IMDb..

Birbirinden Romantik Aşk Filmleri!

Aşk filmleri listemizi oluştururken IMDB aşk filmleri listelerinden de destek aldığımızı özellikle belirtmek isteriz. İşte, gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri ve film önerileri listemiz;

10. Makas Eller (1990) IMDb 8.0

 

Filme başladığınızda tanıyamayabilirsiniz ancak filmin başrolünde Johnny Depp yer almaktadır. Filmde, Makaselleri yaratan mucit, eser tamamlanmadan hayatını kaybeder ve Edward makaselleriyle beraber ortada kalır. İnsanlar uzak bir yaşam süren Edward, Peg’in onu bulup evine götürmesi sonrasında yavaş yavaş sosyalleşmeye başlamaktadır. 

9. Aşk (2013) IMDb: 8.0

2010 yılının en iyi filmleri arasında gösterilen aynı zamanda en iyi aşk filmleri dalında da birçok ödülün sahibi olan Her filmi, özgün senaryosuyla eminiz ki dikkatinizi çekecektir. Filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Spike Jonze, Amy Adams ve Olivia Wilde gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu hakkında tek bir şey bile söylesek her şeyi betimlemiş olacağımızdan dolayı sizlere sadece izlemenizi tavsiye edebiliriz. Emin olun, pişmanlık duymayacaksınız.

8. Aşk Zamanı (2000) IMDb: 8.1

 

2000 yılında vizyona giren ve en çok izlenen aşk filmleri listesine giren Aşk Zamanı filmi, hem özgün konusuyla hem de oyuncu kadrosuyla oldukça büyük bir iş başarmıştır. Filmin konusunda, şans eseri yolları kesişen iki kişinin eşlerinin birbirleri ile aşk yaşadıkları ve aldatıldıklarını öğrenir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasından sonra olaylar gelişir. Eğer aşk filmi hangi ülkeye ait olursa olsun izlerim derseniz, Aşk Zamanı filmini kesinlikle izlemelisiniz.

7. Hırçın Sevgilim (2011) IMDb: 8.2

 

Kore aşk filmleri, dünya sinemasında yer alan aşk filmleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Hırçın sevgilim aşk filmi de, Kore yapımlı bir aşk filmidir ve ünü dünya üzerinde birçok ülkeye yayılmıştır. Gerçek bir aşk hikayesinden uyarlanan Hırçın Sevgilim filmi, Kore filmi sevenler için oldukça güzle bir tercih olacaktır. Kyun-woo ve çılgın kız arkadaşı Jun Ji-hyun arasındaki hem komik hem de duygusal aşkı anlatan yapımda Jun Ji-hyun ve Tae-hyun Cha’nın başrolleri paylaşmaktadır.

6. Sil Baştan (2004) IMDb: 8.3

 

Oscar ödüllü aşk filmlerinden bir tanesi olan Sil Baştan filmi, 2004 yılında vizyona giren ve başrollerinde Jim Carrey, Kate Winslet, Kristen Dunst, Mark Ruffalo ve Elijah Wood gibi isimlerin yer aldığı en güzel aşk filmlerindendir.  Filmde, Joel ve Clementine, kumsalda tanışırlar ve birbirlerine aşık olurlar. İki yıllık aşk yaşadıktan sonra ayrılırlar.

5. Aşıklar Şehri (2016) IMDb: 8.4

 

Son yıllarda çekilmiş en yeni aşk filmleri arasında gösterilen ve herkes tarafından beğenilen La La Land (Aşıklar Şehri) bu başarısını Oscar Ödülü ile taçlandırmış bir eser. 2016 yılının en iyi filmleri arasında gösterilen Aşıklar Şehri filminde Ryan Goslin ve Emma Stone gibi daha birçok başarılı isim yer almaktadır. Müzikleriyle be konusuyla etkisinden çıkamayacağınız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

4. Amelie (2001) IMDb: 8.4

 

Diğer birçok güzel aşk filmlerine göre oldukça özgün bir konuya sahip olan Amelie, Anne ve babasını kaybetmiş genç bir kızdır ve kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır.

3. Veer-Zaara (2004) IMDb: 8.5

 

Hint filmlerinin en önemli ve en güzel eserlerinin yer aldığı aşk filmlerinde, öyle bir film var ki, dünya sinemasında ismini hala duymak mümkün. Veer-Zaara filmi, gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri arasında gösterilir.

2. Kazablanka (1942) IMDb: 8.6

 

Geldik listemizin en eski ancak en güzel, en iyi ve en popüler aşk filmine… Kazablanka filmi, aşk filmleri arasında oldukça eskidir. 1942 yapımlı film, halen daha aşk filmleri arasında oldukça önemli bir yerdedir. Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın rol aldığı bu aşk filminde, II. Dünya Savaşı’nın ilk dönemleri işlenmektedir ve bu dönemde yaşanan aşk üçgeni konu edilmektedir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye edeceğimiz bu eserden pişmanlık duymayacağınızdan emin olabilirsiniz.

1. Selvi Boylum Al Yazmalım (1977) IMDb: 8.7

 

Türk sinemasının aşk türünde en iyi filmi hangisi diye sorsak, herkesin ortak görüşü olarak “Selvi Boylum Al Yazmalım” en çok belirtilen film olarak karşımıza çıkar. Selvi Boylum Al Yazmalım filminde, Kamyon şoförü İlyas (Kadir İnanır), İstanbul’dan Asya’nın (Türkan Şoray) kaldığı köye gelir. Arabası çamura saplanan İlyas, bir anda karşısında Asya’yı görür ve bir anda aşık olur. Bir süre sonra evlenen çift, çocuk sahibi olurlar. Sürekli olarak kamyonuyla göreve giden İlyas, bir gece Asya’yı aldatır ve bu sırada Asya’ya yakalanır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL