Aktüel

Birbirinden ilginç belgeseller!

Penguenler Antartika’nın ıssız beyazlıklarında hayat mücadelesi veren sevimli penguenlerin hayatına ‘zoom’ yapan keyifli bir belgesel. Bize kendi ailesine ve yavrularına sahip olmak isteyen ‘Adélie Penguen’i Steve’in hayatından kesitler sunuyor. Bir..

Birbirinden ilginç belgeseller!

Penguenler

Antartika’nın ıssız beyazlıklarında hayat mücadelesi veren sevimli penguenlerin hayatına ‘zoom’ yapan keyifli bir belgesel. Bize kendi ailesine ve yavrularına sahip olmak isteyen ‘Adélie Penguen’i Steve’in hayatından kesitler sunuyor. Bir penguenin hayatta kalmak için verdiği mücadeleye tanıklık ediyoruz.

Bir Lego Belgeseli

Sadece bir oyuncak değil ‘Lego’. Yaratıcılık ve hayal dünyasını besleyen inanılmaz bir dünyaya açılan kapı. Bu belgeselde tüm oyuncaklar içinde en çok talep gören legoların milenyum çağı itibariyle nasıl yükselişe geçtiğini ve şirketin bu süreçteki serüvenin bize gösteriyor. Çocuklar için muhteşem bir dünyanın doğuşunu izliyoruz.

Köpekler

Köpekler ve insan dostları arasındaki derin bağı ve köpeklerin gündelik alışkanlıklarını izliyoruz bu belgeselde. kimisi küçük kimisi büyük olan sevimli dostlarımızın hayatımıza nasıl dokunduğunu, ne gibi değişimler yaşattıklarını görüyoruz. Sadık dostlarımız olarak bildiğimiz köpeklerin yaşantısına çok daha yakından tanıklık ediyoruz.

25 Litre

Tam bir gün boyunca sadece 25 litre su ile yaşamanız gerektiğini düşünün. Kulağa kolay gibi gelebilir ama hiç de öyle olmuyor. Gökhan Özoğuz’un yer aldığı belgesel, günümüzün en önemli konularından birisi olan su tasarrufuna değiniyor. Çocuklarımızın bu konuda bilinçlenmesi için kesinlikle izlemeleri gereken bir belgesel.

Kuşlarla Dans

Binlerce türü ve çeşit çeşit görünümleriyle bizlere görsel bir şölen sunan kuşların eş bulmak için kendilerince ürettikleri yöntemlerle bize sundukları eğlenceli bir belgesel. Tüylerini gösterişli göstermek için kabarmaları, karşı cinsi etkilemek için çeşitli figürlerle dans etmeleri ve daha nice tatlı halleriyle çocukların ilgisini çeken bir belgesel.

Kedi

İstanbul sokaklarının minnoş sakinleri sokak kedilerinin başrolde olduğu sevimli görüntülerle dolu bir belgesel olarak çocuklarla izlemek için birebir. Tekirler, sarmanlar, alacalar derken minik dostlarımızın hayatına ışık tutan bir belgesel olarak karşımıza çıkıyor. Belgesel süresince tamamen kedilerin gündelik hayatını izliyoruz.

Yerküre

6 bölümlük mini belgesel dizisinin Dünya’yı bize hiç görmediğimiz bir açıdan görme fırsatı sağlıyor. Doğayı tüm bitki örtüsü ve vahşi yaşamıyla gözlerimizin önüne seriyor. Gelmiş geçmiş en geniş kapsamlı yeryüzü belgeseli olarak Dünya hakkında bilinmesi gereken birçok gerçeği öğrenmemizi sağlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL