SİNEMA

Birbirinden başarılı Filmler!

Hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden tam not alan popüler filmleri sizler için derledik. Edge of Tomorrow – IMDb 7.9   Film önerisi listemize Edge of Tomorrow ile başlıyoruz. Yakın bir..

Birbirinden başarılı Filmler!

Hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden tam not alan popüler filmleri sizler için derledik.

Edge of Tomorrow – IMDb 7.9

 

Film önerisi listemize Edge of Tomorrow ile başlıyoruz. Yakın bir gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümle tehdit eder. Dünyadaki hiçbir ordu ya da birlik; Mimics’in hızına, gücüne ve de en önemlisi telepati yeteneğine sahip değildir. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek zorundadır ve bu, onların son şansıdır. Subay Bill Cage ise daha önce bu savaşlardan hiçbirine katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı bu yeni görev, onun için adeta bir intihardır. Beklenen olur ve Cage dakikalar içerisinde öldürülür fakat bu yaşananlar bir son değil, başlangıçtır. Cage, ilginç bir şekilde cehennem gibi bir günde uyanır ve kendini kırılması zor bir döngünün içerisinde bulur. Durum öylesine tuhaftır ki her seferinde ölüp sonrasında dirilerek aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Her dirilişinde daha güçlü ve daha zeki hale gelse de kendisine verilen bu görev, dünyanın en zorlu görevidir.

Foxcatcher – IMDb 7

 

Yaşanmış olaylardan esinlenerek beyaz perdeye aktarılan Foxcatcher, sıradışı bir milyoner olan John du Pont ve iki şampiyon güreşçi Mark ve Dave Schultz kardeşler arasındaki trajik ilişkiyi konu ediniyor. Altın Madalya sahibi genç güreşçi Mark Schultz, John du Pont tarafından 1988 Seul Olimpiyatları için bir ekip oluşturma amacıyla Pont mülküne davet edilir. Mark, sonunda kardeşi Dave’in himayesinden kurtulabilecektir. Bu nedenle bu teklifi gözü kapalı bir şekilde kabul eder. Gizli ihtiyaçları için aradığı motivasyonu elde eden du Pont, efsanevi bir güreş takımını oluşturarak hem annesine hem de etrafındaki diğer insanlara kendisini kanıtlamayı hedefler.

 

The Boxtrolls – IMDb 6.8

 

Film, Viktoryen dönemin zengin kasabalarından biri olan Peynirkent’te geçiyor. Kentin sakinlerinin inandığı efsane, filmin asıl konusunu oluşturuyor. Efsaneye göre kaldırımların altında yaşayan Kutu Cüceleri, geceleri dışarı çıkarak çocukları ve değerli peynirleri çalmaktadır. Ancak sanılanın aksine Kutu Cüceleri; geri dönüştürülmüş kartondan evlerini sırtlarında taşıyan, büyük mağaralarda yaşayan topluluklardır ve küçük yaşta yetim kalan Eggs adında bir çocuğu toplayıcı olarak yetiştirmişlerdir. Bir gün böcek öldürmesiyle nam salmış Archibald Snatcher peşlerine düşer. Şimdi tüm Peynirkent, Kutu Cücelerine ihtiyaç duymaktadır. Ailecek izleyebileceğiniz bu sürükleyici filme bayılacaksınız!

 

The Fault in Our Stars – IMDb 7.7

16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da zamanında beyin tümörüyle savaşmış ve bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel’ın yanından bir an bile ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Yaptıkları plana göre Amsterdam’a gidecek ve Hazel’ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten’i bulmaya çalışacaklardır.

Inherent Vice – IMDb 6.7

 

1980’lerin Los Angeles’ında geçen film, özel dedektif Doc Sportello’nun aldığı son görevi konu ediniyor. Bu son görev, Sportello’yu bir hayli zorlayacaktır. Zira uzun zamandır görmediği eski sevgilisi, yakın zamanda kayıplara karışmış ve kendisinden bu davayı çözmesi istenmiştir. Sportello davanın içine girdikçe işler daha da karmaşık bir hal alır ve bir noktadan sonra gizemin çözülmesi, asıl hedefi olmaktan çıkar. Joker performansıyla gönüllerimize taht kuran Joaquin Phoenix, Inherent Vice’ta da harika bir performans sergiliyor!

 

The One I Love – IMDb 7.1

 

Aşk kategorisinde film önerisi arayanlara… Ethan ve Sophie bir süredir evli bir çifttir. Fakat her çift gibi hayatlarında çeşitli sorunlar vardır ve bu sorunlar evliliklerini zora sokmuştur. Neredeyse bitmek üzere olan evliliklerini kurtarmak için çözüm bulmaya çalıştıkları bir dönemde, evlilik terapistlerinin önerisiyle hafta sonu tatiline çıkmaya karar verirler. Birbirlerine vakit ayırmaya karar veren çift, doğanın içinde sakin bir kır evinde hafta sonlarını geçirmeyi planlamaktadır. Ancak çift, güzel başlayan bu kaçamaklarında kendilerini daha büyük bir çelişkinin beklendiğinden habersizdir.

Gone Girl – IMDb 8.1

 

Gone Girl, karısının aniden ortadan kaybolmasından sorumlu tutulan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadır. Ancak Amy, o gün aniden ortadan kaybolur. Amy’den uzun süre haber alınamamasının üzerine polis, genç kadının ortadan kaybolması ile ilgili Nick’ten şüphelenmeye başlar. Tüm bu kaosun ortasında kalan Nick’in ise Amy’nin başına gelenlerle ilgili hiçbir fikri yoktur. Nick, masum olduğu konusunda ısrar etse de üstündeki şüpheleri tamamen yok edemez. Amy’nin hayatta olup olmadığı ise kimse bilmemektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL