SEYAHAT

Bir tatil cenneti Maldivler!

Maldivler, pudra beyazı kumsalları, turkuaz denizi, tropikal iklimi, bungalov mimarisi tesisleri ile hayalleri süsleyen bir tatil cenneti. Maldivler, Hint Okyanusu’nda, Sri Lanka’nın 750 kilometre güneyinde, 1200 adadan oluşan bir ülke…

Bir tatil cenneti Maldivler!

Maldivler, pudra beyazı kumsalları, turkuaz denizi, tropikal iklimi, bungalov mimarisi tesisleri ile hayalleri süsleyen bir tatil cenneti.
Maldivler, Hint Okyanusu’nda, Sri Lanka’nın 750 kilometre güneyinde, 1200 adadan oluşan bir ülke. Yaşam olan 281 adanın 195’inde sadece yerel halk yaşarken 86’sı ‘otel ada’ olarak kullanılıyor.


Maldivler ekvatora yakın olduğu için dört mevsim ziyaret edilebilir ama Mayıs–Ekim arası muson yağmurlarına yakalanma olasılığınız yüksek. Vizesiz seyahat edilebilen ülkenin büyük çoğunluğu Müslümanlar oluşturuyor direk uçuşla bu cennet adalara ulaşmak 8 saat sürüyor.
Pudra gibi kumsalları ada otelleri ile özellikle balayı denince gezegenimizde akla ilk gelen yerlerden. Okyanusun üzerine yayılmış minik adalar, mavinin ve de yeşilin bütün tonlarını gözünüzün önüne seren sahiller, mercan resiflerinin suyun üzerinden bile rahatlıkla fark edilen muhteşem güzelliği.


Ada ve mercanada grubundan oluşan Maldivler dünyanın en önemli dalış merkezlerinden. UNESCO tarafından korunma altında olan birçok mercanadası için dünyanın dört bir yanından dalmayı sevenlerin yolu buraya düşüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL