MEKANLAR SEYAHAT

Berlin’in hareketli gece kulüpleri!

Eğlencenin kalbi ise Almanya’nın vazgeçilmez şehri Berlin’de can buluyor. Berlin’de gece hayatı,  barları, pubları ve gece kulüpleriyle canlı bir karşılık veriyor. Güzel bir gece ve sabaha kadar eğlence kulüpleri kapısında giriş ücreti..

Berlin’in hareketli gece kulüpleri!

Eğlencenin kalbi ise Almanya’nın vazgeçilmez şehri Berlin’de can buluyor. Berlin’de gece hayatı,  barları, pubları ve gece kulüpleriyle canlı bir karşılık veriyor.

Güzel bir gece ve sabaha kadar eğlence kulüpleri kapısında giriş ücreti vermeniz gerekiyor. Ancak şunu söylemek isteriz ki Avrupa ülkelerindeki diğer ülkelere göre yarı yarıya bir sayıya denk geliyor. Sadece müziğin değil aynı zamanda sanatın da çok değer verildiği bir şehir olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Berlin gece hayatı, kimilerine göre ülkenin soğuk ve kasvetli havasından beslenerek tekno müziğe can veriyor, kimilerine göre ise mimari yapısı ve kültür çokluğundan dolayı güzel bir harman ortaya çıkıyor.

Berghain

Berghain dünyaca ünlü DJ’lerin çaldığı, dünyanın en iyi gece kulüpleri arasında ilk sıralarda bulunuyor. Eğlencenin sabaha kadar devam ettiği ve gidenin bir daha gitmek istediği after partilerini, arkadaşlarınız arasında hava atma konusu olarak kullanabilirsiniz . Almanya’da bulunan çoğu bina mimarisi ve tasarımı ile göz dolduruyor. Berlin gece hayatına Berghain’dan başlayan herkes, kulübün tasarımını anlata anlata bitiremiyor.  

Sisyphos

Masalları ve rengarenk rüyaları sevenler için özellikle tavsiye ettiğimiz Sisyphos, Tim Burton filmlerinden fırlamış diyarlara benziyor. Burası da diğer gece kulüpleri gibi terk edilmiş koca bir binadan doğmuş. Hem de köpek fabrikasından . Unutulmaz lezzette pizzalar yapan küçük bir pizza dükkanı, yapay gölü ve labirent gibi maceracı dans pisti ile enteresan bir mekan olduğu kesin. Küçük bir kasabayı andırdığını söylesek, abartmış olmayız. 10-15 günde bir unutulmaz ve büyük partiler düzenleyen Sisyphos partileri kendine özgü ve tüm hafta sonu eğlenmek isteyenler için şahane bir seçenek.

Golden Gate

“Ben klasik kafalıyım” derseniz, Golden Gate tam da size göre. Berlin’de bulunan gece kulüplerinin en gözle görülür özelliği giriş kapısının zor bulunması. Golden Gate’in bir diğer dikkat çekici kurallarından biri de çok uzun partilerinin olması. Berlin’de bulunan gece kulüplerinin en gözle görülür özelliği giriş kapısının zor bulunması. İşte Golden Gate bu konuda en gizli saklı olanlardan.

Chalet

Berlin gece hayatında, diğer gece kulüplerinden farklı bir özelliği olan Chalet haftanın tüm günleri açık ve Türk mahallelerinin yoğun olduğu Kreuzberg’de bulunuyor. Tanınmış DJ’lerin yanı sıra yetenekli ve tekno müziğe baş koymuş DJ’lerin performans gösterdiği bir gece kulübü olduğunu bilerek gidin.

Watergate

Berlin’in meşhur Watergate gece kulübünü duymayan, bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz . Spree nehrinin kenarında bulunan ve yine Berlin heyecanını yaşayabileceğiniz en kulüplerinden Watergate’in unutulmaz ses sistemi ve led ışık showunu da arkadaşlarınıza ballandıra ballandıra anlatabilirsiniz. Berlin’in gece kulüplerine göre daha şık ve yer üstü mekanlardan biri.

Tresor

Berlin eğlence kulüpleri arasında en saygın ve büyük tekno kulübü diyebiliriz. Aynı zamanda en eski kulüplerinden biri de diyebiliriz. Faaliyete girdiği ilk yıl, 1991 olarak biliniyor. Robert Hood, Jed Mills ve House of Fix gibi ünlü ve değerli sanatçıların güçlerini birleştirerek kurdukları Tresor Plak Şirketi’nin bir meyvesi olarak düşünebilirsiniz. Geniş dans pistleri, rengarenk köşeleri ve sizi oldukça heyecanlandıracak ses sistemi ile çılgınca dans ederken, terk edilmiş bir enerji santralinde olduğunuzu anlamayacaksınız bile.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL