MEKANLAR SEYAHAT

Bekarlarla ilgili ilginç gelenekleri olan ülkeler!

Her ülkenin kültürü ve gelenekleri birbirinden farklılık gösteriyor. Dünya üzerinde yaşayan insanların kültürleri birbirinden farklılık gösteriyor. Bu durum gelenekleri de etkiliyor. Evlilik ritüelleri, cenaze seromonileri hatta yemek yeme şekilleri bile..

Bekarlarla ilgili ilginç gelenekleri olan ülkeler!

Her ülkenin kültürü ve gelenekleri birbirinden farklılık gösteriyor.

Dünya üzerinde yaşayan insanların kültürleri birbirinden farklılık gösteriyor. Bu durum gelenekleri de etkiliyor. Evlilik ritüelleri, cenaze seromonileri hatta yemek yeme şekilleri bile değişebiliyor.

İşte tarçınla yıkanmadan komik şapkalara  farklı ülkede bekarlar için uygulanan gelenekler…

Danimarka

 

Danimarka’da bekarlık için oldukça ilginç bir gelenek bulunuyor. 25 yaşındaysanız ve henüz evlenmediyseniz, doğum gününüzde arkadaşlarınızın sizi bir direğe bağlaması ve tarçına bulaması kaçınılmaz. 16. yüzyıldan kalma bu geleneğin kıta etrafından seyahat ederken evlilik için fırsat bulamayan Danimarkalı baharat tüccarlarından bugüne aktarıldığı düşünülüyor.

Almanya

Schachtelfest ise Almanya’nın bazı bölgelerinde, evli olmayan kadınların 25. doğum gününde kutlanıyor. 25 yaşında, kadınlar hala bekarlarsa “eski bir kutu” olarak kabul ediliyorlar. Schachtelfest’in kelime anlamı da “Kutu Festivali” Festivalde genellikle doğum günü olan kişinin arkadaşları komik sözlerle süslenmiş yirmi beş veya daha fazla kutuyu kişinin bahçesine bırakıyor.

Fransa

Fransa da bekarlar için oldukça ilginç gelenekleri olan ülkelerden biri. Fransa’da her Kasım ayının 25’i, henüz evlenmemiş kadınların genç koruyucu azizi Sainte Catherine’in günü olarak kutlanıyor. Bu günde, 25 yaşındaki kadınlar, kafalarına bilgeliği ve inancı ifade eden yeşil ve sarı şapkalar takıyorlar. Bazı “Catherineler” yakın zamanda evlenme umuduyla bu özel günü kutlarken, bazıları ise bekarlıklarından oldukça mutlu olarak bu günü kucaklıyor.

Avusturya

Zwangspoltern ismi verilen Avusturya’daki bu gelenek ise 30 yaş ve üzerinde evli olmayan kişiler için geçerli. Bu gelenekte ise arkadaşlarınız size bir kıyafet hediye ediyor. Bu kıyafetle yabancılara alkol veya şeker satmanız gerekiyor. Satıştan topladığınız parayla ise arkadaşlarınıza içki ısmarlamak zorundasınız!

Çin

Çin’in Şanghay bölgesinde her Cumartesi ve Pazar günü Halk Parkı’nda, evli olmayan yetişkinlerin ebeveynleri, çocuklarına iyi bir eş bulmak için bir araya gelir. Bir tür “evlilik pazarı” olarak tanımlanabilecek bu gelenekte çocukların yaşı, boyu, işi / geliri, eğitimi ve Çin burçları tanımlayıcı bilgiler bir kağıda yazılır ve adeta bir reklam gibi gösterilir. Bazı ebeveynler, pazarda kendi özel alanlarını oluşturmak büyük boyutlu şemsiyelerle çocuklarının bilgilerini gösterebilirler.

Malezya

Ay takviminin yedinci ayının yedinci gününde, kadınlar telefon numaralarını portakallara yazarak en yakınlarındaki nehre atarlar. Chap Goh Mei olarak adlandırılan bu gelenekte bekar kadınlar, hayallerindeki adamın portakalı bularak onları arayacağını düşünür. Erkekler ise teknelerle açılarak portakalları toplamaya çalışır. Sonuç olarak en fazla portakalı toplayan kendine en uygun eş adayını bulmaya biraz daha yaklaşmış demektir.

Ermenistan

Ermenistan’da bekarsanız tuzlu bir parça ekmek yemeniz gerektiğine inanılıyor. Bu sizi gelecekteki partneriniz hakkında hayal kurmaya zorlayacak. Ancak bunu, St. Sarkis Günü’nde yapmalısınız. Ayrıca tuzlu ekmek, büyükanneniz veya evliliğini mutlu bir şekilde sürdüren orta yaşlı bir kadın tarafından pişiriliş olmalı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL