SİNEMA

Bedenimi Kaybettim vizyona giriyor!

En İyi Animasyon Film kategorisinde Oscar adaylığı kazanan, yılın en dikkat çekici filmlerinden Bedenimi Kaybettim, 17 Ocak’ta vizyona giriyor. Kariyerini kısa filmlerle şekillendiren Jérémy Clapin, geçtiğimiz yıl animasyon türündeki ilk..

Bedenimi Kaybettim vizyona giriyor!

En İyi Animasyon Film kategorisinde Oscar adaylığı kazanan, yılın en dikkat çekici filmlerinden Bedenimi Kaybettim, 17 Ocak’ta vizyona giriyor.
Kariyerini kısa filmlerle şekillendiren Jérémy Clapin, geçtiğimiz yıl animasyon türündeki ilk uzun metraj filmi Bedenimi Kaybettim – I Lost My Body ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. Dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nin Eleştirmenlerin Haftası bölümünde yapan film, bu bölümde büyük ödüle layık görülerek dikkatleri üzerine çekti.

Birçok eleştirmen tarafından 2019’un en iyi animasyon filmi olarak değerlendirilen Bedenimi Kaybettim, yıl boyunca adından söz ettirmeyi başarırken ödül sezonunda da ön plana çıkan filmlerden biri oldu. Nitekim film 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Film kategorisinde Oscar adaylığı almayı başardı.


Yılın dikkat çekici filmlerinden Bedenimi Kaybettim, 17 Ocak’ta Başka Sinema dağıtımıyla vizyona giriyor. 92. Akademi Ödülleri’nde Oscar için yarışacak Bedenimi Kaybettim’i beyazperdede izleme şansını kaçırmayın!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL