SEYAHAT

Bebekle otel seçerken dikkat edilmesi gereken konular!

Artık hayatınıza katılan küçük insanı da otel seçerken dikkate almanız gerekiyor. Yerler parke mi yoksa halıfleks mi? Biz otel ararken buna çok dikkat ettik. Maalesef halıfleksler ne kadar temizlenirse temizlensin..

Bebekle otel seçerken dikkat edilmesi gereken konular!

Artık hayatınıza katılan küçük insanı da otel seçerken dikkate almanız gerekiyor.

Yerler parke mi yoksa halıfleks mi?

Biz otel ararken buna çok dikkat ettik. Maalesef halıfleksler ne kadar temizlenirse temizlensin bir çok mikroba ev sahipliği yapıyor. O yüzden parkeler bebeklerin emeklemesi açısından halıflekse göre çok daha iyi. Otelin temizliği içinize sinmiyorsa kendiniz bile yerleri silerek, odayı daha temiz hale getirebilirsiniz.

Otelden denize giderken merdiven inip çıkmak gerekiyor mu?

Eğer otel bir tepedeyse, bir sürü yokuş varsa veya sürekli olarak merdiven inip çıkmanız gerekiyorsa gerçekten çok zorlanabilirsiniz. Özellikle babalar tatil boyunca bebek arabasını sırtında gezdirmek durumumda kalabilir.

Otelin bahçesi var mı?

Bebeğinizi sürekli olarak odada emekletemeyeceğiniz için arada bir bahçeye götürüp, çimlerin üstünde oynamasını sağlamak iyi oluyor. Her ne kadar benim oğlum çimleri yemeye çalışsa da çimlerin üstünde çok eğlendiğini söyleyebilirim.

Otel denize sıfır mı ?

Bazı otellerde denize bot ile gitmeniz gerekiyor. Tabi bunu bebekle yapmanız çok zor. Ayrıca, denizin taşlık mı ve dalgalı mı gibi konuları da mutlaka göz önünde bulundurun.

Otelin yürüyüş alanı var mı ?

Bebekle beraber minik yürüyüşler yapmak inanın çok iyi geliyor. O yüzden biz açıkçası günde en 3-4 defa otelin bir bahçesinde turluyorduk eşimle.

Otelin mini-club’ı var mı ?

Bebektir bir şey anlamaz demeyin:) Biz arada bir uğruyorduk. Ayrıca, akşamları otelin yapmış olduğu animasyonlar da keyifli oluyordu. 5 gece boyunca sadece bir kere izledik ama yine de güzel oldu:)

Otelin bebek arabası hizmeti var mı ?

Bazı oteller bebek arabası veriyorlar. O yüzden isterseniz kendi bebek arabanızı götürmenize gerek yok. Bizim kaldığımız otel, bebek arabası veriyordu fakat biz yine de kendi bebek arabamızı götürmeyi tercih ettik.

Mama Sandalyesi

Bebeğinize yemek yedirirken hayati önem sahip. Birkaç yorumda bazı otellerin restoranlarında mama sandalyelerinin yeterince olmadığını veya hiç olmadığını okumuştum.

Otel yeterince sessiz mi?

Valla bazı oteller resmen parti oteli. Sabahtan akşama kadar gümbür gümbür müzik çalıyorlar. Bu yüzden otelin çok parti oteli olmamasına dikkat edin veya otele yerleşmeden önce mutlaka sessiz bir oda istediğinizi belirtin.

Çocuk parkı var mı yok mu?

Bizim için gerçekten çok önemli bir yerdi otelin parkı. Her gün 2-3 defa bebeğimizi salıncağa binmeye götürüyorduk. Bu yüzden otel tercihi yaparken otelin parkına önceden mutlaka göz atmanızı öneririm.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL